WARSZAWA: Nie pomogła mu operacja plastyczna

W ręce policjantów z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Kryminalnego KGP wpadł poszukiwany 26-latek. Daniel D. został namierzony w jednym z hoteli na terenie Warszawy. W uniknięciu odpowiedzialności nie pomogła mu nawet operacja plastyczna, której poddał się, aby zmienić wygląd swojej twarzy.

Daniel D. poszukiwany był od 2014 r. na podstawie dwóch listów gończych m.in. za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i paserstwo. Od pewnego czasu funkcjonariusze ustalali możliwe miejsca pobytu mężczyzny. Ostatecznie policjanci Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Kryminalnego KGP zatrzymali go wczoraj, 27 października br., w jednym z warszawskich hoteli. 26-latek był całkowicie zaskoczony wizytą funkcjonariuszy.

Jak ustalono, poszukiwany mężczyzna w trakcie ukrywania się przed organami ścigania i wymiaru sprawiedliwości przebywał na terenie Niemiec i Holandii. W międzyczasie poddał się nawet operacji plastycznej nosa, zmieniając w ten sposób wygląd twarzy.

W trakcie zatrzymania 26-latek nie posiadał dokumentu tożsamości, podawał fałszywe dane personalne, posługując się przy tym językiem chorwackim i angielskim starając się w ten sposób zmylić funkcjonariuszy i uniknąć zatrzymania.

Poszukiwany został przewieziony, a następnie osadzony w areszcie śledczym w celu odbycia zasądzonej wobec niego kary pozbawienia wolności.

(Biuro Kryminalne KGP / ms)

Zobacz również: