Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji uruchomiło nową wersję aplikacji mobilnej „Moja Komenda”, dzięki której łatwiej będzie odnaleźć dzielnicowego, który opiekuje się danym rejonem zamieszkania. Aplikacja ta bowiem umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce i powstała w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”.

Aby skorzystać z tej aplikacji, wystarczy wpisać np. własny adres zamieszkania, a ona odnajdzie funkcjonariusza, który dba o nasz rejon zamieszkania oraz pokaże, w której jednostce pracuje. Dzielnicowych można wyszukać także po ich imieniu lub nazwisku. Aby połączyć się z nim, wystarczy jedno kliknięcie. Wyszukiwarka dzielnicowych działa w trybie offline. Ponadto użytkownik nie musi mieć dostępu do Internetu, aby odnaleźć swojego dzielnicowego.

Aplikacja „Moja komenda” zawiera bazę teleadresową wszystkich komend i komisariatów w Polsce. Dodano do niej dodatkowe jednostki, m.in. rewiry dzielnicowych oraz posterunki. Aplikacja została wyposażona w dwa tryby wyszukiwania informacji. A więc po włączeniu usług lokalizacyjnych w telefonie sama odnajdzie najbliższe policyjne obiekty. Po przejściu w tryb online wystarczy jedno kliknięcie, by wskazała trasę do najbliższej komendy lub komisariatu. Równie sprawnie połączy użytkownika z dyżurnymi policjantami z wybranej jednostki. Dodatkowo aplikacja ta umożliwia wyszukanie jednostki po nazwie ulicy lub kodzie pocztowym. Jest już dostępna na telefony z Android. Na inne typy będzie dostępna niebawem. Usługa jest bezpłatna.

oprac. BN 

Zobacz również: