Po ostatnim referendum w sprawie odłączenia się Wielkiej Brytanii od Unii Europejskiej powstało wiele znaków zapytania. Jednym z nich jest między innymi pytanie, czy o pożyczkę dla obcokrajowców będzie jeszcze trudniej niż miało to miejsce do tej pory. Wiele wskazuje na to, że może się tak stać. Co wtedy będą mogli zrobić zagraniczni przybysze mieszkający na stałe na Wyspach?
Jednym z rozwiązań jest odszukanie firm zajmujących się udzielaniem krótkoterminowych pożyczek. Jedną z takich firm jest Oakam Ltd, które z powodzeniem działa na brytyjskim rynku od 10-ciu lat. W ofercie tej firmy znajdziemy  mniejszą, krótkoterminową pożyczkę Oakam oraz większą, długoterminową pożyczkę Lift Loan. Jeśli zatem dopadły cię nagłe wydatki, musisz spłacić zaległe rachunki albo planujesz urlop, ale nie masz pewności, czy twój budżet jest na to gotowy, pożyczka od Oakam Ltd może być idealnym rozwiązaniem.
-Po ogłoszeniu decyzji ze Wielka Brytania nie będzie już członkiem Uni Europejskiej nie zauważaliśmy spadku pobierania pożyczek przez Polaków mieszkających na Wyspach. Jesteśmy unikalną firmą, która chce wspomóc Polaków w tym niepewnym czasie po Brexicie. – Agnieszka Koba – Marketing Manager na Polskę
Firma postanowiła wyjść naprzeciw oczekiwaniom konsumentów i wprowadziła szereg usprawnień, które nie tylko pomogą w zadbaniu o aktualne potrzeby, ale także przysłużą się na przyszłość. Wniosek o pożyczkę w Oakam Ltd można złożyć online, w punkcie pożyczkowym albo przez telefon. Co ważne w tym ostatnim przypadku klient obsługiwany jest nie przez robota, ale przez pracownika firmy. Wielkim ułatwieniem jest fakt, iż Oakam Ltd zapewnia pomoc doradców, którzy znają ojczysty język klienta. Nie jest także wymagany, jak w przypadku wielu innych kredytów, długi okres pobytu w Wielkie Brytanii.
W razie nagłej potrzeby wiążącej się z powstaniem dodatkowych wydatków, Oakam Ltd umożliwia dobranie kolejnej kwoty do już zaciągniętej pożyczki. W gestii klienta pozostaje też plan spłacania rat, który może zostać dopasowany do jego preferencji. Oakam nie pobiera również żadnej opłaty dodatkowej w przypadku opóźnienia zapłaty czy też wcześniejszej wpłaty raty pożyczki. Co więcej klienci, którzy regularnie spłacają swoje raty, w przyszłości mogą liczyć na tańsze oprocentowanie potencjalnych pożyczek.
Dużym udogodnieniem jest również możliwość zbudowania dobrej historii kredytowej, która jest potrzebna między innymi do zaciągania kredytów hipotecznych w bankach czy też innych instytucjach. Regularne i terminowe spłacanie rat pożyczki może poprawić punktację kredytową (credit score) klienta, ponieważ Oakam przesyła na bieżąco raporty spłat pożyczkobiorców do agencji kredytowych.
Ewelina Krzysztofik

Zobacz również: