Mężczyzna, który obnażał się przed dziećmi w kilku miejscowościach regionu, został ujęty i trafił do aresztu. Tam przedstawiono mu zarzuty, a rodzice dzieci z kilku miejscowości odetchnęli z ulgą.

Mężczyzna na rowerze w typowym kolarskim ubraniu pod koniec sierpnia zaczepiał 9-10 letnie dzieci, obnażał się przed nimi i składał propozycje seksualne. Robił to na terenie Brwinowa, Grodziska, Milanówka i Błonia. Dzieci powiedziały rodzicom, a ci powiadomili policję i wzięli sprawę również w swoje ręce. Głównie ci, mieszkający w okolicach osiedla Sochaczewska, przy bloku nr 10 w Brwinowie, bo właśnie tam rowerzysta obnażył się przed dwiem dziewczynkami i zachęcał je do dotykania genitaliów. Mieszkańcy szybko ostrzegli innych rodziców publikując m.in informację na facebooku. Na Facebooku jeden z internautów udostępnił wizerunek zboczeńca, który był widziany na wspomnianym osiedlu 26 sierpnia.

Rodzice zmobilizowali się i stali się uważni, przyglądając się każdemu napotkanemu rowerzyście w ubraniu kolarskim. Działali też policjanci wzmacniając patrole na placach zabaw i na drogach dla rowerzystów. W końcu 4 września udało się go złapać na terenie Grodziska. Okazał się nim 34-letni mężczyzna., który usłyszał łącznie pięć zarzutów. Wstępnie zatrzymano go na 48 godzin, ale prokuratura wystąpiła do sądu o jego tymczasowe aresztowanie i przeprowadza czynności procesowe.

Za przestępstwa, których się dopuścił grozi mu kara pozbawienia wolności do 12 lat.

am

fot. Facebook