Podczas briefingu prasowego w Sejmie rzecznik PiS- Beata Mazurek, odniosła się do projektu ustawy o leczniczej marihuanie, autorstwa klubu Kukiz 15: – Jesteśmy zwolennikami, żeby lecznicza marihuana była dostępna w aptekach. Nie będzie zgody na to, aby osoby prywatne czy stowarzyszenia mogły ją uprawiać legalnie. (…) O szczegółach będzie można rozmawiać wtedy, kiedy projekt zostanie przepracowany w komisjach i zobaczymy, jaki finalny jego kształt będzie procedowany przez Sejm – oznajmiła Mazurek.

Rzecznik PiS skomentowała także głosowanie nad odwołaniem Marka Kuchcińskiego z funkcji Marszałka Sejmu. – Dla nas wynik tej debaty nie był zaskoczeniem. Wiedzieliśmy, że obronimy Marszałka Kuchcińskiego. Z perspektywy Posła, który 8 lat był w opozycji twierdzę, że tak dobrego Marszałka jak dzisiaj ma opozycja nie było. Ilość zgłaszanych wniosków formalnych, przekraczania limitu czasu, wszczynanie przykrych, nieprzemyślanych sytuacji – tego do tej pory w parlamencie nie było. Marszałek Kuchciński jest w tym względzie bardzo wyrozumiały, a obrady prowadzi w sposób uczciwy i rzetelny – powiedziała.

Beata Mazurek odniosła się także do afery w warszawskim ratuszu: -Hanna Gronkiewicz-Waltz zachowuje się niehonorowo obciążając winą za nieprawidłowości w sprawie reprywatyzacji swoich urzędników – podsumowała Mazurek.

 

MB

źródło informacji: pis.org.pl

Zobacz również: