Staż w Parlamencie Europejskim to wyjątkowa okazja do zdobycia doświadczenia zawodowego i sprawdzenia, jak wygląda praca w międzynarodowej instytucji. Rekrutacja trwa od 15 sierpnia do 15 października.

Każdego roku PE oferuje płatne i niepłatne staże dla absolwentów oraz staże szkoleniowe, umożliwiając w ten sposób młodym ludziom zdobycie wiedzy o jego działalności i znaczeniu.

Staże przeznaczone są dla studentów i absolwentów. Istnieje kilka opcji odbycia stażu, m.in. dla dziennikarzy, dla tłumaczy pisemnych, dla osób niepełnosprawnych.

Stypendia im. Roberta Schumana są skierowane do wszystkich absolwentów. Rekrutacja odbywa się dwa razy do roku, staże rozpoczynają się w marcu i w październiku i trwają 5 miesięcy. Staże są płatne. Do 15 pażdziernika trwa rekrutacja na staże rozpoczynające się w marcu 2017 roku.

Jak się zgłosić?

Wszystkie informacje o szczegółach rekrutacji znajdują się po prawej stronie. Spróbuj swoich sił i wypełnij formularz online. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 15 października o północy.

źródło: europarl.europa.eu

Zobacz również: