‘60 YEARS OF MUSIC WORLD TOUR’ to trasa koncertowa ENNIO MORRICONE, która trwa nieprzerwanie od 2014 roku. Koncerty cieszą się wielkim zainteresowaniem fanów artysty. Do tej pory zostało sprzedanych 350 000 bieltów na jego koncerty. Takiego wyniku nie udało się osiągnąć żadnemu innemu kompozytorowi muzyki filmowej.
Ennio Morricone w trakcie 60 lat swojej kariery otrzymał wiele nagród. Wśród nich były 3 Złote Globy, 4 nagrody Grammy, 6 nagród BAFTA i 2 Oskary. Do tej kolekcji Maestro może dodać jeszcze jedną. Aby uhonorować rekordową sprzedaż, producent trasy artysty, GEA Live, zdecydował się ufundować specjalną nagrodę. Została ona wręczona Ennio Morricone podczas koncertu w belgijskim mieście Ghent, przed 8-tysięczną publicznością.
Wzruszony artysta tak skomentował przyznanie mu nagrody: “Jestem bardzo wdzięczny wszystkim, którzy przyszli na moje koncerty, przede wszystkim jestem kompozytorem muzyki filmowej i nie sądziłem, że tak wiele osób będzie chciało doświadczyć mojej muzyki na żywo”
Award 2_photo credit_Hans de Greve
Koncert w Ghent był jednym z wielu w ramach trasy Morricone zatytułowanej‘60 YEARS OF MUSIC WORLD TOUR’. To jedna z największych produkcji na świecie – na scenie pojawia się ponad 200 muzyków I wokalistów. Większość zaplanowanych koncertów została już całkowicie wyprzedana, a na tych, które już się odbyły, artyści dostali owacje na stojąco I entuzjastyczne recenzje mediów.
Concert1_photo credit_Ignas Eeltink
Ennio Morricone skomponował muzykę do ponad 500 filmów kinowych i telewizyjnych oraz ponad 100 niezależnych dzieł. Nie sposób wymienić wszystkie jego kompozycje. Te, które chyba najbardziej utkwiły w pamięci słuchaczy to: Dawno temu w Ameryce, Za garść dolarów,  Pewnego razu na Dzikim Zachodzie, Nietykalni, Misja. Skomponowana przez Morricone muzyka do Dobry,zły i brzydki niezmiennie utrzymuje się na drugiej pozycji w rankingu 200 najlepszych ścieżek filmowych na świecie.
Rownież polsce fani Maestro będą mieli szansę uczestniczyć w koncercie morricone. Podczas koncertu w Krakowie artyście towarzyszyć będzie jego ulubiona Czeska Narodowa Orkiestra Symfoniczna.

Zobacz również: