Wraz z nadejściem lata rozpoczyna się sezon pracy tymczasowej. Młodzi ludzie zaczynają szukać dorywczej pracy na wakacje. Tych coraz łatwiej zrekrutować za pomocą aplikacji mobilnych jak Jobsquare.

Jak informuje Główny Urząd Statystyczny bezrobocie w województwie Mazowieckim spadło i wynosi obecnie 8,2 proc.Wiąże się to z ożywieniem gospodarki z jakim mamy do czynienia od zeszłego roku oraz z boomem na ogłoszenia o pracy sezonowej. Kandydaci mogą przebierać w ofertach w gastronomii, rolnictwie, budownictwie, transporcie oraz usługach.Jak donosi raport Work Service stawki godzinowe, na które mogą liczyć wahają się od 7 zł do 20 zł. Zdaniem ekspertów Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia w tym roku można się spodziewać, że pracodawcy podniosą wynagrodzenia pracowników o 5 proc. Choć na Mazowszu działa 1 269 agencji pracy tymczasowej i wiele serwisów ogłoszeniowych pracodawcy narzekają, że nie mogą znaleźć rąk do prac.W powiatach mazowieckich pracodawcy szukają osóbd o pracy w rolnictwie, usługach oraz w transporcie, natomiast w stolicy jest popyt na pracowników gastronomii,budownictwa i usług.

Praca z komórki

Rekrutacyjnych zmagań nie ułatwiają mazowieckim pracodawcom ani agencje pracy, które żądają za swoją pracę sowitych wynagrodzeń, ani serwisy ogłoszeniowe, które wymagają wertowania setek CV. Te problemy dostrzegli twórcy polskiej aplikacji Jobsquare. Tinder do szukania pracy, jak sami nazywają swoje narzędzie, ma być dla pracodawców kieszonkową agencją pracy w komórce.  – Prosta w obsłudze aplikacja pozwala oszczędzić czas obu stron, poprzez błyskawiczny kontakt z pracownikiem bądź pracodawcą spełniającym nasze wymagania.Aplikacja jest darmowa i daje możliwość kontaktu z przyszłym pracownikiem w zasadzie od ręki – wyjaśnia Marcin Fiedziukiewicz pomysłodawca aplikacji.

Problemy rynku pracy

Według badań przeprowadzonych przez Urząd Statystyczny w Warszawie osoby do 25 roku życia stanowią aż 13,4 proc. bezrobotnych na Mazowszu. Choć kandydatów i ofert pracyjest sporo, znalezienie pracy spełniającej nasze oczekiwania nie jest łatwym zadaniem.Przedłużające się procesy rekrutacyjne, setki wysłanych CV, długie godziny w poszukiwaniu interesujących ofert z takimi problemami borykają się młodzi ludzie szukający dorywczej pracy na Mazowszu. Wielu z nich chcę uzbierać pieniądze na wakacje bądź na opłacenie czesnego na studiach. Z racji na krótką przerwę wakacyjną każdy jej dzień jest na wagę złota a czekanie w  nieskończoność na rozmowę o pracę może prowadzić do frustracji.

Mobilna agencja pracy

Jobsquare bazuje na sprawdzonych rozwiązaniach Tindera – popularnej aplikacji randkowej – i jest kierowany do małych oraz średnich firm, szukających pracowników tymczasowych.W duchu postępującej uberyzacji,stworzyliśmy aplikację odpowiadającą na potrzeby nowoczesnego rynku pracy tymczasowej. Młodzi ludzie, korzystający z internetu za pomocą urządzeń mobilnych stanowią trzon użytkowników smarfonów. Jest to naturalne środowisko kandydatów,których szukają pracodawcy.Dzięki mechanizmowi znanego z Tindera – aplikacja jest intuicyjna w obsłudze i pozwala na znalezienie pracy, nawet w ciągu godziny od momentu rejestracji. Jest to duża szansa na zatrudnienie dla młodych, chętnych do pracy z Mazowsza.

Zobacz również: