Dzikie, miejskie, cieszące się ogromną popularnością i te mniej znane – o czym mowa? O najlepszych – naszym zdaniem – polskich plażach. Myśląc o idealnych warunkach do plażowania, wyobrażasz sobie raczej słoneczne Włochy, czy Wyspy Kanaryjskie, ale polskie morze wcale nie ustępuje, zaskoczy cię wspaniałymi zachodami słońca, czystym piaskiem i przyjemną wodą.

Świnoujście


W poszukiwaniu najczystszego kąpieliska w kraju udaj się do Świnoujścia. Tamtejsza plaża już nie raz oznaczona została tzw. Błękitną Flagą. Jest to ogromne wyróżnienie i pewność, że spełnia wszelkie standardy czystości oraz bezpieczeństwa. Doskonałe warunki do odpoczynku, rejsy statkiem, zabytki, promenada, szlaki turystyczne, najcieplejsze na polskim wybrzeżu wody Bałtyku i cudowne, złote plaże – to wszystko robi wrażenie, prawda?

Sopot


Plaża w Sopocie z roku na rok zyskuje coraz więcej sympatyków. Każdy, kto choć raz miał okazję spędzać tam wakacje, doskonale wie, że to najpiękniejsza część Trójmiasta. Posiada iście europejski styl, choć jest niewielkich rozmiarów. Zaletą jest najdłuższe na naszym kontynencie drewniane molo, oferujące cudowne widoki. Trzeba też dodać, że na sopockiej plaży organizowane są szampańskie imprezy.

Gdańsk

Gdańsk może poszczycić się przepiękną starówką i cenną historią. To także miasto, w którym znajdziesz plaże oznaczone tzw. Błękitną Flagą. Niektóre z nich są oblegane, inne zaciszne. Dlatego każdy znajdzie tam miejsce odpowiednie dla siebie. Kilka minut jazdy od głośnego centrum i twoim oczom ukazują się takie miejsca jak Orle, czy Sobieszewo – pełne uroku, zupełnie jak z innej bajki.
Hel

Każdy polski surfer doceni Półwysep Helski. Z jednej strony „cypla” znajduje się Plaża Mała, a z drugiej Plaża Duża. Co ciekawe, nie musisz decydować, na której z nich spędzisz dzień, ponieważ oddzielone są wyłącznie niewielkim pasmem lasu. Zdecydowanie trzeba przyznać, że tamtejsze plaże posiadają nietypowy układ geograficzny i zapewniają udany wypoczynek.
Czołpino

Słyszałeś o plaży w Czołpinie? Bądź pewny, że warto się na niej znaleźć, ponieważ należy do Słowińskiego Parku Narodowego, a to gwarancja, że jest idealna. Miejsce zrobi wrażenie nawet na tych, którzy twierdzą, że od plażowania wolą inne rozrywki. Dodatkową atrakcją jest znajdująca się na plaży stara latarnia.
Kołobrzeg

Kołobrzeg, jako najpotężniejszy kurort nad Bałtykiem, znany jest z licznych atrakcji i pięknych, piaszczystych plaż.  Ta wyróżniona tzw. Błękitną Flagą, to prawdziwy luksus. Po latach utrudnień i remontów, miasto rozkwitło i przyciąga wielu turystów. Możesz być pewny, że nawet, jeśli pogoda zawiedzie i zamiast słońca uraczy cię deszczem, w Kołobrzegu nie będziesz się nudził.

Lubiatowo

Jeśli należysz do grupy osób, które nie przepadają za „walką” o miejsce na plaży, wybierz się do Lubiatowa. Tamtejsza plaża jest szeroka i bardzo zadbana. Co ważne, dostosowana również dla rodzin wypoczywających z dziećmi. Dodatkową atrakcją jest oryginalna zabudowana wsi z XIX wieku. Znudzeni plażowaniem mogą też udać się długi spacer po okolicy lub wycieczkę rowerową. Z Lubiatowa blisko jest do Łeby – to duży plus.
Rowy

Rowy to urocza, mała miejscowość i kolejne miejsce, w którym nie spotkamy tłumu turystów. Czyste otoczenie, cisza, piaszczysty brzeg, urocze lasy sosnowe oraz kilometry rowerowych i pieszych szlaków. W takich warunkach na pewno można solidnie wypocząć i nacieszyć się urlopem.
Jezioro Bukowo

Nie może w naszym rankingu zabraknąć plaż położonych w pobliżu wpadającego do morza Jeziora Bukowo. Trudno odmówić im uroku. Nie ma tam ogromnych ośrodków wypoczynkowych, hoteli i sporej grupy plażowiczów. To jeszcze jedno miejsce dla tych, którzy marzą o tym, by na wakacjach uciec przed gwarem.
Trzęsacz

Lasy, powietrze bogate w jod, piękne klify i piaszczyste, malownicze plaże. Jeżeli chciałbyś w takich okolicznościach spędzić wakacje, udaj się do Trzęsacza. W miejscowości są także zabytki, pomniki przyrody i platforma z tarasem widokowym, z której można podziwiać morze. Odważniejsi mogą skusić się na skok tandemowy ze skarpy.
źródło: pansamolocik.pl

Zobacz również: