W związku ze zbliżającym się weekendem majowym Muzeum w Nieborowie i Arkadii przygotowało dwie atrakcje edukacyjne, których celem jest przybliżenie historii pałacu nieborowskiego oraz jego mieszkańców.
W poniedziałek, 2 maja o godz. 11.00 rozpocznie się wspólna zabawa w formie turnieju pt. „W książęcym stylu”. Na starcie, który znajdować się będzie w Sieni Głównej Pałacu, po rejestracji uczestnicy otrzymają książeczkę edukacyjną z zadaniami do uzupełnienia.

Pytania i zadania będą dotyczyły życia książęcego rodu Radziwiłłów. Po uzupełnieniu książeczki edukatorzy muzealni sprawdzą trafność odpowiedzi. W zależności od ilości zdobytych punktów będziemy wręczać uczestnikom nagrody. Wśród nich: indywidualne oprowadzanie po Pałacu w Nieborowie, wyroby majolikowe, książeczki o Nieborowie i Arkadii oraz drobne niespodzianki. Turniej to zmagania rodzinne, dlatego tez Muzeum w Nieborowie zaprasza wszystkie rodziny do działania zespołowego!

Książeczki edukacyjne rozdawane będą od godz. 11.00 aż do 13.30. Na zajęcia nie obowiązuje rezerwacja miejsc! 3 maja o godz. 10.00 odbędą się warsztaty plastyczne pt. „Uroda portretu”. Portret wierny, idealny czy symboliczny? Portret prywatny czy oficjalny, z profilu, czy en trois quarts? Rodzina Radziwiłłów często zamawiała swoje portrety u znanych artystów.

Na takie specjalne zamówienie powstał również portret Anieli Radziwiłłówny. Przepiękny olej pędzla francuskiej malarki Elisabeth Vigée Le Brun wraz z innymi pracami tej malarki będziemy mieli okazję podziwiać w Sali Białej Pałacu nieborowskiego. Oglądając najcenniejsze i najciekawsze portrety będzie możliwość porozmawiania o tym, dlaczego lubimy się portretować.

Uczestnicy warsztatów sami zasiądą za sztalugami. Część praktyczna zajęć zostanie przeprowadzona pod czujnym okiem przyszłych adeptek sztuki malarskiej z Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Na zajęcia obowiązuje jednak wcześniejsza rezerwacja miejsc. Koszt: 15 zł od osoby. Muzeum w Nieborowie zaprasza wszystkich chętnych, dzieci i młodzież od 8 roku życia.

Kontakt z Muzeum w Nieborowie: edukacja@nieborow.art.pl, tel. 46 838 56 35 wew. 15.

Zobacz również: