W środę, 27 kwietnia, w restauracji Atelier Amaro spełniło się marzenie 12-letniego Filipa, podopiecznego bydgoskiego oddziału Fundacji Mam Marzenie. Chłopiec pragnął spotkać się z Wojciechem Modestem Amaro i podejrzeć pracę kucharzy restauracji, która jako pierwsza w Polsce otrzymała gwiazdkę Michelin.

W ostatnim tygodniu kwietnia udało się spełnić marzenie Filipa, 12-letniego podopiecznego Fundacji Mam Marzenie. Jego największym pragnieniem było zobaczyć się z Wojciechem Modestem Amaro, prowadzącym program Hell’s Kitchen, w jego restauracji w Warszawie. W środę, 27 kwietnia, marzyciel spotkał się ze swoim kulinarnym idolem i wraz z nim miał okazję spróbować doskonałych potraw serwowanych w restauracji Atelier Amaro, m.in. chleb z popiołem z siana, kaszankę z czekoladą w zasmażonej cebulce, płaszczkę z pianką ze szczawiu oraz lody twarogowe.

Podczas spotkania Filip i Wojciech Modest Amaro rozmawiali na wiele tematów, m.in. o kuchni, ale także o horrorach. Podczas wizyty w restauracji, chłopiec miał okazję również podglądać pracę kucharzy. Na pożegnanie Filip dostał pięknie zapakowane na wynos pieczywo z popiołem z siana, które szczególnie mu zasmakowało.

Fundacja Mam Marzenie działa od ponad 12 lat. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, sponsorów i osób, które na dziecięce marzenia przekazują swój 1% podatku, spełniono już ponad 6 500 marzeń! Wszyscy zainteresowani wolontariatem oraz wsparciem fundacji mogą odwiedzić www.MamMarzenie.org, gdzie znajda informację jakie marzenia wciąż czekają na spełnienie oraz w jaki sposób można pomóc fundacji.

Zobacz również: