Wawerska hala sportowa przy ul. Poezji 5 zamieni się w sobotę, 2 kwietnia, w arenę Mistrzostw Polski seniorów i seniorek oraz Młodzieżowych Mistrzostw Polski kobiet i mężczyzn w sumo. W zawodach udział weźmie ponad 120 zawodników z dwudziestu klubów z całego kraju.

Mistrzostwa Polski młodzieżowców kobiet i mężczyzn oraz seniorów i seniorek rozgrywane w Falenicy są ostatnim sprawdzianem przed odbywającymi się pod koniec kwietnia Mistrzostwami Europy. Zawodnicy klasyfikowani będą w różnych kategoriach wagowych – od 70 kg do kategorii open (powyżej 150 kg).

Wśród sportowców biorących udział w zawodach zobaczyć będzie można m.in. wielu medalistów ostatnich mistrzostw świata i Europy. W Wawrze wystartuje np. Michał Luto, wychowanek warszawskiego UKS Niedźwiadek i srebrny medalista MŚ w kat. 115 kilogramów. Oprócz niego na polu walki zobaczyć będzie można m.in. Jacka Piersiaka – brązowego medalistę MŚ w kategorii open czy Monikę Skibę – brązową medalistkę MŚ w kat. 65 kg.

Zmagania młodzieżowców kobiet i mężczyzn rozpoczną się o godz. 9.30 i potrwają do około godz. 12.00. W samo południe nastąpi ceremonia otwarcia Mistrzostw Polski po której do rywalizacji przystąpią seniorzy, zarówno sumici, jak i sumitki.

Sumo jest niezwykle atrakcyjną i dynamiczną sztuką walki, która jest również bardzo prosta. Walkę wygrywa ten zawodnik, który wypchnie przeciwnika poza pole walki lub spowoduje, że dotknie on powierzchni pola walki inną częścią ciała niż stopa.

Zawody współfinansowane są ze środków m.st. Warszawy. Wstęp na mistrzostwa jest bezpłatny.

Zobacz również: