Dobre Miasto, gdzie odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego Karate Kyokushin (Mistrzostwa Polski Wschodniej), okazało się bardzo dobrym miejscem dla Dominika Parola. Zawodnik UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki, obronił tytuł mistrzowski sprzed roku z Ostrołęki.

Ponadto spartański karateka wybrany został Najlepszym Zawodnikiem Mistrzostw. To kolejny sukces zawodnika prowadzonego przez Shihan Tomasza Basiaka (5 dan). Od września 2015, czyli od początku bieżącego sezonu, Dominik wywalczył tytuł Mistrza Polski Młodzieżowców U21, tytuł wicemistrzowski opolskiego Challengera, uplasował się na drugim miejscu Pucharu Polski Seniorów.

Mistrzostwo Polski Wschodniej cieszy, chociaż turniej w Dobrym Mieście, to jeden ze sprawdzianów przed główną imprezą bieżącego sezonu. Przypomnijmy, że Dominik wystartuje w majowych Mistrzostwach Europy w Tibilisi, na które zakwalifikowany został z pierwszego miejsca w Rankingu Polskiej Federacji Karate ShinKyokushinkai.