Katastrofa lotnicza w Rostowie – zginęły 62 osoby

0
Rosyjskie ministerstwo transportu twierdzi, że błędy pilotów w połączeniu ze złą pogodą lub usterka techniczna to najbardziej prawdopodobna przyczyna katastrofy samolotu linii FlyDubai w Rostowie nad Donem w Rosji. Obie teorie są brane pod uwagę przez śledczych badających wypadek.

Zginęły w nim 62 osoby – wszystkie znajdujące się na pokładzie. To 55 pasażerów, w tym 44 Rosjan, 8 Ukraińców, dwóch obywateli Indii i jeden Uzbekistanu. Wśród 7-osobowej załogi był grecki kapitan, a także obywatele Hiszpanii, Kolumbii, Seszeli, Rosji i Kazachstanu.

Do tragedii doszło w trakcie podejścia do lądowania, w pobliżu pasa startowego. Samolot gwałtownie stracił wysokość, uderzył w ziemię i eksplodował. Wcześniej przez dwie godziny krążył nad lotniskiem, w oczekiwaniu na poprawę warunków pogodowych.

Rosyjskie media podają, że kapitan Boeinga 737 po raz pierwszy lądował w Rostowie. Takie informacje przekazał sztab kryzysowy. Znaleziono jedną z czarnych skrzynek, trwają poszukiwania drugiego rejestratora lotu.

Na miejscu są już krewni tragicznie zmarłych pasażerów. Rosyjskie ministerstwo do spraw sytuacji nadzwyczajnych uruchomiło dla nich punkt konsultacji psychologicznej. Z kolei prezydent Rosji polecił podległym służbom objęcie opieki nad rodzinami ofiar. Działa już także „gorąca linia” dla tych, którzy jeszcze nie dotarli do Rostowa nad Donem.

IAR

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ