W dniach 17 – 25 marca w dolnośląskim Lubinie odbędą się Mistrzostwa Europy do lat 17 w badmintonie. Hala RCS gościć będzie 370 zawodników z 38 krajów. W turnieju drużynowym rozgrywanym w dniach 17 – 21 marca udział wezmą 33 zespoły. Drużyna Polska w rozgrywkach grupowych spotyka się w czwartek z Cyprem (godz. 10:00), w piątek z Chorwacją (godz. 10:00) oraz w sobotę z Niemcami (godz. 18:00). Niedziela to gry ćwierćfinałowe i półfinałowe. Finały zaplanowano na poniedziałek (godz. 10:00).

Turniej indywidualny rozpocznie się w poniedziałek o godz. 15:00 a zakończy finałem w piątek 25 marca o godz. 10:00

Kadra Polski składa się z 12 zawodników (8 w turnieju drużynowym). W jej skład wchodzą Robert Cybulski (MKB Lednik Miastko), Radosław Wróbel (KB Vol – Trick Kępno), Tymateusz Malik (UKS Trójka Tarnobrzeg), Aleksandra Goszczyńska (UKSB Milenium Warszawa), Wiktoria Adamek (UKS Ząbkowice Dąbrowa Górnicza), Wiktoria Dąbczyńska (MKS Orlicz Suchedniów), Aleksandra Felska (UKS Baranowo) Izabela Pajek (MKS Orlicz Suchedniów). W turnieju indywidualnym ekipę tę uzupełnią perspektywiczni młodzicy, ćwierćfinaliści Mistrzostw Europy U-15 w grze podwójnej: Bartosz Gałązka i Maciej Matusz (obaj LKS Technik Głubczyce) a w grze mieszanej Karolina Szubert (Matchpoint Ślęza) i Łukasz Cimosz (KS Chojnik Jelenia Góra). Według szkoleniowców każdy ćwierćfinał to będzie sukces, bo tam rozstrzygną się losy medalu. W kategorii do lat 17 trudno prorokować, zwłaszcza, że wielu dobrych graczy jest nierozstawionych.

Lubin już po raz drugi gości Mistrzostwa Europy. W ubiegłym roku gościł uczestników Mistrzostw Europy Juniorów, w przyszłym Mistrzostwa Europy Drużyn Mieszanych. Federacja Europejska obdarza wielkim zaufaniem organizatorów widowiska – Stowarzyszenie „Sport-ART”. Natomiast koordynator projektu Marek Zawadka, uważany jest przez środowisko za jednego z głównych kandydatów do objęcia funkcji prezesa Polskiego Związku Badmintona.

Relacja z turnieju prowadzona będzie na kanałach Youtube Badminton Lubin (wszystkie mecze Polaków) oraz Youtube Badminton Europe. Wyniki można śledzić za pośrednictwem mediów społecznościowych.

 Źródło informacji: Stowarzyszenie „Sport-ART”

Zobacz również: