Znamy ich z telewizji, z ekranów komputerów, smartfonów i tabletów oraz gazet. Dzięki #ZAKOLOROWANYM po raz pierwszy możemy zaprosić ich do swojego domu i pokolorować ich otoczenie! Marcin Gortat, Otylia Jędrzejczak i Rafał Sikora zostali bohaterami albumu z kolorowankami, który powstał, by wesprzeć niewidome dzieci.

Kolorując świat gwiazd…

Na każdej karcie albumu ZAKOLOROWANI można znaleźć fotografię gwiazdy, wokół której dorysowane zostały kontury do samodzielnego kolorowania. W ten sposób każdy może pokolorować świat ulubionej gwiazdy. To od nas – kolorujących – zależy, jaki kolor będzie miał but Marcina Gortata! – zachęca Łukasz Kaliciński, pomysłodawca akcji. To pierwsza kolorowanka, w której znalazło się aż tyle gwiazd! – dodaje.

…kolorujemy świat niewidomych dzieciaków

Akcja, w którą zaangażowani są polscy sportowcy powstała by wesprzeć dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie. Kolorowanki z wizerunkami gwiazd zostały zamknięte w albumie, w którym znalazło się niemal 50 zwykłych i niezwykłych bohaterów: aktorów, muzyków, blogerów, sportowców i przedsiębiorców, a także podopiecznych krakowskiego ośrodka.

Każdy może to zrobić!

Akcja #ZAKOLOROWANI powstała z myślą o naszych przyjaciołach z ośrodka przy Tynieckiej w Krakowie. Dzięki niej po raz kolejny pokolorujemy świat niewidomych dzieciaków.tłumaczy Łukasz Kaliciński. W ten sposób chcemy też pokazać, że każdy z nas może pokolorować życie drugiego człowieka. Wystarczy złapać metaforyczne kredki i działać!  – dodaje.

Oprócz polskich sportowców na kolejnych kartach kolorowanki można znaleźć m.in. wizerunki: Wojciecha Łuszczykiewicza (Video), Magdy Steczkowskiej, Natalii Szroeder, Szymona Chodynieckiego, Michała Sadowskiego (Brand 24) i kabareciarza Adama Grzanki.

Zobacz również: