Morgan Brechler spędza prawie każdy weekend, odkrywając dzikie tereny razem ze swoją córką (i najlepszym przyjacielem) Hadlie

Morgan Brechler na pewno nie jest typową matką – jest 25-letnią poszukiwaczką przygód z głęboką miłością do otwartych przestrzeni i pasją do wspinaczki. To, że jest samotną matką nie powstrzymało jej od zabierania swojej 3-letniej córki Hadlie na swoje wędrówki. Mama i córka z Arizony (USA) spędzają każdą wolną chwilę razem wspinając się i eksplorując tereny na wolnym powietrzu oraz rejestrując te chwile na Instagramie. Ostatnich kilka lat spędziły, odkrywając większość najpiękniejszych miejsc w Ameryce – od Wielkiego Kanionu aż po Meksyk i Hawaje.

„Zawsze byłam bardzo wysportowana” – powiedziała Morgan kiedy rozmawialiśmy z nią tydzień temu. „Kiedy byłam młoda zawsze można było mnie spotkać biegającą na bosaka, jeżdżącą konno, zwiedzającą albo uprawiającą sporty z chłopakami z sąsiedztwa”.

„Wspinać, zaczęłam się dopiero trzy lata temu – więc ciągle jestem „nowicjuszem” – ale teraz nie wyobrażam sobie już życia bez tego. To jest coś więcej niż tylko hobby, to jest styl życia i pasja”.

„Myślę, że dla każdego dziecka obcowanie z naturą jest bardzo ważne. Jeśli dzieci są odłączone od natury, brak im życiowego doświadczenia i wyobraźni”.

„Nie będzie nikogo kto mógłby chronić nasz świat w przyszłości, jeśli te dzieci nie odkryją miłości do niego”.

Dziewczyny zaczęły wędrówki po pobliskich górach, kiedy Hadlie miała zaledwie kilka miesięcy. Hadlie ćwiczyła wspinaczkę na sztucznej ściance, kiedy miała zaledwie 18. miesięcy.

Ale czy zabieranie 3-letniego dziecka na wędrówki po dziczy nie jest zbyt ryzykowne? Morgan nieraz słyszy głosy sprzeciwu, jednak zawsze odpowiada – „W rzeczywistości to wcale nie jest trudne. Myślę, że niebezpieczne jest ciąganie dzieci po centrach handlowych”. Na pewno jest w tym sporo racji.

Morgan pochodzi z Phoenix w Arizonie – tam nie jest niczym niezwykłym słyszeć o mamach, które zabierają swoje dzieci na wędrówki i przygody w plenerze.

„Inspiracją były dla mnie rodziny, które śledziłam przez lata na Instagramie – teraz jesteśmy przyjaciółmi! Marzę o dniu kiedy będziemy mogli się spakować i wyruszyć w drogę na roczną przygodę jako rodzina”.

Morgan ma obecnie ponad 45,000 śledzących na Instagramie. Co chciałaby żeby ludzie czerpali z jej zdjęć?

„Chciałabym, żeby ludzie inspirowali się nimi, ale wiedzieli jednocześnie, że moje życie nie jest idealne. Pracuję na pełen etat, studiuję. Nasze wycieczki organizujemy głównie w weekendy. Chciałabym być poszukiwaczem przygód przez cały czas, ale obecnie nie jestem”.

Morgan bierze udział w nowym filmie dokumentalnym o nazwie Born Wild, który opowiada o samotnych matkach, poszukiwaczkach przygód, które pragną zaszczepić miłość do natury i otwartych przestrzeni swoim dzieciom już od najmłodszych lat.
Te kobiety uczyniły obcowanie z naturą kluczową częścią rodzicielstwa – uczą swoje dzieci życiowych umiejętności, ale także tego, czego mogą nauczyć się od świata generalnie.

„Uwielbiam być na zewnątrz i się wspinać – poczucie łączności z naturą powoduje, że wszystko po prostu zwalnia. To piękne przeżycie widzieć Hadlie odkrywającą ten sam rodzaj miłości do wszystkiego”.

Czekamy na ich kolejne relacje z podróży po Ameryce – i mamy nadzieję, że wkrótce po całym świecie.

Źródło: dailymail.co.uk

Zobacz również: