logo EW

Express Wieczorny to jeden z najbardziej znanych polskich tytułów prasowych. Ukazuje się od 1946 roku, kiedy to został założony przez Rafała Pragę. Przez kilkadziesiąt lat był najpopularniejszą popołudniówką w Polsce. Mimo, że przez wiele lat ukazywał się w nakładzie bliskim miliona egzemplarzy, to ustawiały się po niego kolejki do kiosków.
W 1999 roku szwajcarski wydawca, który przejął ten popularny dziennik, zlikwidował go pomimo dużej liczby czytelników i wysokiej sprzedaży.
Reaktywowany przez nasze wydawnictwo Express Wieczorny ukazuje się od 2004 roku, jako dwutygodnik na terenie Warszawy oraz powiatów warszawskiego zachodniego, grodziskiego, pruszkowskiego oraz sochaczewskiego. Jest bezpłatną gazetą weekendową, która zawiera głównie informacje lokalne.
Redaktorem naczelnym jest Janusz Szostak, były kierownik działów: reportażu, sensacji i mazowieckiego w Expressie Wieczornym.
Nakład gazety wynosi obecnie 20 000 egzemplarzy.
W tym roku Express Wieczorny obchodzi 70 lat powstania i jesienią ukazywać będzie się jako płatny tygodnik na terenie Mazowsza. Zmieni się jego charakter, objętość i nakład.

Tak wyglądały kolejki po Ekspresiaka

ex ex3

Express Wieczorny

96-500 Sochaczew

Żeromskiego 29G

tel/fax: 46 862 15 82,

tel. 46 862 43 97

e-mail: wieczorny@exmedia.pl

Zobacz również: