atak

Nie tak wyobrażali sobie pobyt w kościele wierni dwóch parafii. W czasie nabożeństw do świątyni wbiegł mężczyzna z mieczem samurajskim. Napastnik zaczął atakować obecnych na miejscu ludzi. 

Jedna osoba zginęła w wyniku ataku w kościele

Tragedia rozegrała się w Hiszpanii. Dokładnie rzecz biorąc chodzi o dwa kościoły, które znajdują się w mieście Algeciras w Kadyksie. Właśnie tam wtargnął agresywny mężczyzna z mieczem przypominającym samurajskim. Okazało się, że był nim obywatel Maroka.

W wyniku ataku zginęła jedna osoba, natomiast cztery odniosły obrażenia. Ofiarą zabójstwa był zakrystian kościoła La Palma. Z kolei wśród poszkodowanych znalazł się proboszcz parafii San Isidro. Takie wieści przekazał hiszpański dziennik „El Mundo”.

„Zmarłym jest zakrystian kościoła La Palma, a jednym z rannych, w stanie ciężkim został przetransportowany do szpitala, proboszcz parafii San Isidro” – podali hiszpańscy dziennikarze.

Lokalna policja potwierdziła, że sprawca ataku w kościele został zatrzymany. W tym momencie służby ustalają, z jakiego powodu Marokańczyk dopuścił się tak ohydnego czynu. Śledczy badają m.in. czy sprawcą kierowały pobudki religijne.

Warto zwrócić uwagę na szczegóły dotyczące dramatycznego zdarzenia, które przekazały media z Hiszpanii. Napastnik pochodzenia marokańskiego rzekomo udał się do kaplicy San Isidro, znajdującej się w jednej z najpopularniejszych dzielnic miasta. Tam miało dojść do kłótni z miejscowym proboszczem. W wyniku zatargu mężczyzna dźgnął duchownego mieczem. Następnie Marokańczyk poszedł do kościoła Nuestra Senora de la Palma, głównej świątyni w Algeciras. Tam doszło do zabójstwa zakrystiana, Diego Valencię.

Służby nie wykluczają, że liczba poszkodowanych może ulec zmianie. Być może napastnik ranił więcej niż cztery osoby.

źródło: Super Express

Zobacz również: