wybuch gazu

Niewątpliwie zaskakująca wiadomość napłynęła znad Morza Czarnego. Otóż statek pływający pod banderą Turcji został trafiony rosyjskimi rakietami. Przedstawiamy okoliczności incydentu.

Jednostka z Turcji zaatakowana przez Rosjan

Przypomnijmy, iż od lutego ubiegłego roku trwa wojna rosyjsko-ukraińska. Walki trwają niemalże na terytorium całego kraju. Jednym ze szczególnie niebezpiecznych miejsc jest obszar Morza Czarnego, a konkretnie port w Chersoniu na południu Ukrainy.

Właśnie w chersońskim porcie doszło do incydentu. Statek towarowy pod banderą Turcji został trafiony rakietami. Pociski w jego kierunku wystrzeliła armia rosyjska.

„Turecki drobnicowiec Tuzla został trafiony rosyjską rakietą w porcie w Chersoniu na południu Ukrainy” – poinformowały media, powołując się na zajmującą się bezpieczeństwem morskim firmę Ambrey.

Na skutek ostrzału na pokładzie statku handlowego z Turcji wybuchł pożar. Jednostka została trafiona rosyjską rakietą we wtorek (24 stycznia). Warto dodać, że zdołano ugasić ogień.

W mediach społecznościowych można zapoznać się z nagraniami i zdjęciami z miejsca zdarzenia. Widać na nich jakie szkody na jednostce z Turcji wyrządziła eksplozja. Należy podkreślić, iż póki co nie ma informacji, aby ktoś ucierpiał na skutek zdarzenia.

Trzeba zwrócić uwagę, iż obiektem ataku Rosjan miały być także inne jednostki, a nie tylko turecki statek. Co ciekawe Tuzla z Turcji cumuje w porcie w Chersoniu od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Armatorem jednostki jest firma Cayeli Shipping.

Na Twitterze pojawiło się wideo, które pokazuje pożar na pokładzie wspomnianego statku.

Poniżej można obejrzeć zdjęcia, na których widać skalę zniszczeń, jakie wywołała eksplozja rosyjskiej rakiety.

https://twitter.com/Krma4Karma/status/1618471309532606465

Na koniec warto odnotować, iż w ukraińskich portach stoi łącznie dwanaście statków, które pływają pod banderą Turcji. W stosunku do tych jednostek nie obowiązuje ukraińsko-rosyjskie porozumienie pod egidą ONZ w sprawie transportu drogą morską korytarzem przez Morze Czarne zboża z portów Ukrainy.

źródło: Polsat News

Zobacz również: