wypadek

Do niebezpiecznego wypadku doszło w jednym z miast na zachodzie naszego kraju. Zalegający na dachu kamienicy śnieg osunął się wprost na przechodzącą obok budynku kobietę. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe.

Poszkodowana w wypadku kobieta trafiła do szpitala

Groźny wypadek miał miejsce w środę (25 stycznia), po godzinie 10:30, przy ulicy Kupieckiej w Zielonej Górze. Jak już wspomnieliśmy, z dachu kamienicy osunął się śnieg, który następnie spadł na kobietę, która akurat przechodziła w pobliżu budynku.

Na miejscu wypadku pojawili się funkcjonariusze policji oraz karetka pogotowia ratunkowego. Nieco później przybyła także Straż Miejska i straż pożarna. Medycy udzielili poszkodowanej pierwszej pomocy. Następnie m.in. z uwagi na odniesione przez nią obrażenia podjęto decyzję o przetransportowaniu kobiety do szpitala. W lecznicy przejdzie ona szczegółowe badania.

Służby ogrodziły teren, na którym doszło do wypadku. Dopiero wtedy strażacy mogli przystąpić do usuwania śniegu zalegającego na dachu feralnej kamienicy. Warto podkreślić, iż być może zielonogórska Straż Miejska wdroży postępowanie mandatowe wobec właściciela nieruchomości, na której doszło do groźnego zdarzenia.

Jak na razie mundurowi sporządzili stosowną notatkę służbową. Natomiast policja wszczęła w tej sprawie postępowanie. Dodajmy, iż zgodnie z obowiązującymi przepisami, za nieusunięcie śniegu z dachu grozi mandat do 500 złotych.

Głos na temat wypadku zabrała policja z Zielonej Góry. „Poszkodowana chodziła w przebraniu wokół punktu Lotto, gdy spadła na nią dosyć duża ilość śniegu z dachu znajdującej się tam kamienicy. Ranną kobietę, która przewróciła się na chodnik, zabrała do szpitala karetka pogotowia” – poinformowali mundurowi.

źródło: Super Express, NewsLubuski

Zobacz również: