wypadek
zdjęcie ilustracyjne: Wikimedia

Do makabrycznego wypadku doszło w zakładach mięsnych w jednej z polskich miejscowości. Maszyna do mięsa wciągnęła 41-letnią pracownicę. W wyniku zdarzenia kobieta odniosła bardzo poważne obrażenia.

Na skutek wypadku kobieta straciła nogę

Wypadek miał miejsce około godziny drugiej w nocy w zakładach mięsnych w Starachowicach w województwie świętokrzyskim. W trakcie pracy podczas nocnej zmiany ciężko ranna została 41-latka.

Na temat wypadku głos zabrał przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach. „Dostaliśmy zgłoszenie o kobiecie, której noga utknęła w ciągu technologicznym zakładu. Kończyna została zmiażdżona i zablokowana” – podał rzecznik st. kpt. Konrad Dąbrowski.

Poszkodowana 41-latka była cały czas przytomna. Na miejsce wypadku wezwano straż pożarną. Mundurowi przy pomocy sprzętu hydraulicznego wycięli części maszyny do mięsa tak, aby uwolnić poszkodowaną i zabrać ją do szpitala.

Na szczęście pracownica przeżyła makabryczny wypadek. Niestety została poważnie ranna. Maszyna do mięsa zmiażdżyła jej nogę. Warto dodać, że w całości udało się wyjąć kończynę 41-latki z urządzenia dopiero w szpitalu na oddziale ratunkowym.

Oczywiście okoliczności tragicznego wypadku zbada policja pod nadzorem prokuratora. Tymczasem stosowne oświadczenie wydała firma Animex Foods, na terenie której doszło do dramatu. „W zakładzie produkcyjnym w Starachowicach, podczas wykonywania codziennych obowiązków, uległa wypadkowi pracownica firmy zewnętrznej. Osobie poszkodowanej niezwłocznie udzielono niezbędnej pomocy, wezwano służby ratunkowe, a następnie przetransportowano do szpitala” – przeczytamy.

źródło: Super Express

Zobacz również: