Franciszek Pieczka

Franciszek Pieczka odszedł pod koniec września ubiegłego roku. Niedawno wyszło na jaw, co wybitny aktor zrobił tuż przed śmiercią. To niezwykle poruszające. Łzy same cisną się do oczu.

Franciszek Pieczka spełnił prośbę ukochanej wnuczki

Niewątpliwie Franciszek Pieczka należał do jednych z najbardziej cenionych polskich aktorów. Artysta kilka lat przed śmiercią zrezygnował z akrywności zawodowej. Z tego powodu informacja, która niedawno ujrzała światło dzienne, może zaskoczyć wielu z nas.

Otóż okazało się, że niedługo przed śmiercią Franciszek Pieczka jeszcze raz pojawił się na planie filmowym. Tym co porusza dodatkowo jest fakt, że artysta uczynił to na specjalną prośbę ukochanej wnuczki.

Nie od dziś wiadomo, że Franciszek Pieczka był człowiekiem bardzo rodzinnym. Dla swoich bliskich był w stanie zrobić wszystko. Właśnie z tego powodu, mimo że byl już na aktorskiej emeryturze, zagrał w filmie.

Alicja, czyli wnuczka Franciszka Pieczki studiowała produkcję filmową i w ramach jednego ze swoich edukacyjnych projektów stworzyła ze znajomymi krótki film pod tytułem „Hańba”.

Dziewczyna pragnęła, żeby główną rolę w filmie, który opowiada o niepoprawnej miłości, zagrał jej dziadek. Gdy Alicja poprosiła o to Franciszka Pieczkę, ten podobno bez wahania się zgodził.

Rzekomo Franciszek Pieczka przyjął propozycję ukochanej wnuczki od razu. Nie musiał znać nawet szczegółów. Tak bardzo chciał pomóc Alicji. „Mówił, że zrobił to tylko dla niej” – wyznał syn zmarłego aktora.

Na szczęście materiał z udziałem Franciszka Pieczki został nagrany przed jego śmiercią. Cała produkcja nie ujrzała jednak jeszcze światła dziennego. Problemem okazały się sprawy finansowe.

Ekipa wnuczki wybitnego aktora nie była w stanie dokończyć produkcji ze względu na brak wystarczającej liczby pieniędzy. Z tego powodu Alicja założyła zbiórkę, by w ten sposób znaleźć fundusze na dokończenie filmu.

Warto podkreślić, iż rzutka okazała się wielkim sukcesem. Wnuczka Franciszka Pieczki zebrała więcej pieniędzy niż potrzebowała. Zamiast 10 tysięcy złotych zebrała aż 25. Z pewnością to wystarczy na dokończenie produkcji.

źródło: Lelum

Zobacz również: