wybuch gazu

W nocy z piątku na sobotę (20/21 stycznia) na jednej z polskich dróg doszło do poważnego wypadku autokaru. Powodem były intensywne, a zarazem nagłe opady śniegu. Atak zimy sprawił, że warunki do jazdy znacznie się pogorszyły. 

Poszkodowani w wypadku trafili do okolicznych szpitali

Niebezpieczny wypadek miał miejsce o godzinie 1.39 w miejscowości Wandzin w gminie Lubartów w województwie lubelskim. Autokar na białoruskich rejestracjach niespodziewanie wypadł z drogi. Następnie wjechał do rowu, a tam przewrócił się.

Feralnym autokarem podróżowało 37 osób. Dodajmy, iż w tej liczbie znalazło się także 3 dzieci. Dziennikarze popularnego radia podali, iz autobus jechał z Białorusi do Włoch.

W wyniku wypadku ucierpiało 7 osób. Ranni trafili do szpitali w Lubartowie i Lublinie. Na szczęście poszkodowani pasażerowie odnieśli niegroźne obrażenia. Chodzi przede wszystkim o stłuczenia. Pozostali podróżni znaleźli tymczasowe schronienie w hotelu w miejscowości Mieczysławka. Warto również podkreślić, iż 3 dzieci nie ucierpiała w zdarzeniu.

Oczywiście na miejscu groźnego incydentu drogowego zjawiły się służby. Mowa o jednotkach Państwowej Straży Pożarnej z Lubartowa i Lublina oraz lokalnych jednostkach Ochotniczej Straży Pożarnej. Poza tym, do wypadku przybyły policja i pogotowie ratunkowe.

Mundurowy zebrali potrzebne dowody w sprawie wypadku autobusu. Teraz będą ustalać dokładne okoliczności zdarzenia. Należy podkreślić, iż kierowca białoruskiego autokaru pozostał na miejscu do samego końca policyjnych czynności.

Jak nie trudno się domyślić, droga krajowa 19 w Wandzinie była przez jakiś czas zablokowana. Na szczęście w tej chwili ruch odbywa sie już normalnie. Trzeba jednak zwrócić uwagę, iż utrudnienia mogą się ponownie pojawić. Otóż niebawem na miejsce wypadku dotrze sprzęt pozwalający podnieść z rowu przewrócony autobus.

Na temat wypadku wypowiedziała się ochotnicza Straż Pożarna-Gmina Firlej. Na profilu tej jednostki możemy odnaleźć wpis i zdjęcia z miejsca tego groźnego zdarzenia. „O godz. 1:39 Jednostka OSP FIRLEJ zostala zadysponowana do wypadku drogowego w miejscowosci Wandzin gmina Lubartów. Autokar wypadł z drogi i zjechał do rowu, pojazdem podróżowało 37 osob. Na miejscu działania prowadzą jednostki PSP z Lubartowa, Lublina oraz jednoski OSP z terenu Powiatu, Policja, ZRM” – przeczytamy.

źródło: Onet

Zobacz również: