ksiądz
mojaolesnica.pl

Część duchownych nie kryje się ze swoimi poglądami politycznymi. Podobnie było w przypadku księdza Tadeusza Farysia, który pod niebiosa wychwalał Prawo i Sprawiedliwość oraz prezesa partii, Jarosława Kaczyńskiego. Mamy nagranie wideo.

Ksiądz mówi o świętych słowach i wielkim człowieku

Ksiądz Tadeusz Faryś z Oleśnicy był gościem spotkania opłatkowego, które Prawo i Sprawiedliwość zorganizowano na Zamku w Oleśnicy. W pewnym momencie duchowny chwycił za mikrofon, a po chwili nawet chyba goście spotkania byli w szoku. Z jego ust padło bowiem wiele pochlebnych słów, ale na sam koniec duchowny został nagrodzony brawami.

Ksiądz nazwał Jarosława Kaczyńskiego wielkim człowiekiem. Przyznał też, że powinniśmy być z niego dumni. „Bądźmy dumni. Bądźmy dumni z naszego prezesa Jarosława Kaczyńskiego!” – mówił duchowny doniosłym głosem.

„Prawo i Sprawiedliwość to są święte słowa! Niech nas niosą, to są skrzydła! To wielkość! To program, no z nieba nam spadł!” – mówił dalej Ksiądz Tadeusz Faryś.

Po wszystkim ksiądz poprosił o modlitwę za rządzących, żeby dalej podążali za głosem Boga. „Bądźcie jego gwiazdą. Jeśli już nie betlejemską, to poprzez pochodzenie, pracę i życie – oleśnicką, wrocławską, dolnośląską, Bądźcie odważni. Powierzajcie siebie, swoje myśli, plany, Jemu” – zakończył duchowny.

Wszystko widać na nagraniu wideo, opublikowanym przez lokalny portal mojaolesnica.pl. Obejrzysz je poniżej.

źródło: mojaolesnica.pl

Zobacz również: