wybuch gazu

Dopiero rozpoczęły się ferie zimowe, a już pojawiła się dramatyczna wiadomość. 7-letnia dziewczynka ucierpiała w wypadku i trafiła do szpitala. Przedstawiamy okoliczności groźnego zdarzenia z udziałem dziecka.

Fatalny wypadek zdarzył się na stoku

Do groźnego wypadku doszło w sobotę 14 stycznia w gminie Bukowina Tatrzańska. 7-letnia dziewczynka spadła z wyciągu krzesełkowego. Dziecko w czasie jazdy zsunęło się z kanapy i spadło z wysokości kilku metrów.

Koniecznie trzeba wspomnieć, iż służby podjęły decyzję o przewiezieniu 7-latki do szpitala. W lecznicy dzieckiem zajęli się specjaliści. Medycy przebadają poszkodowaną w wypadku dziewczynkę.

W związku z wypadkiem policja zaapelowała o ostrożność. Funkcjonariusze proszą o wzmożoną uwagę zwłaszcza podczas korzystania z narciarskiej infrastruktury. Tym bardziej, że w piątek ruszyły ferie dla uczniów z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego oraz śląskiego. Wiele osób z tych rejonów wyjechało na wypoczynek właśnie w góry.

Warto podkreślić, iż informacje o groźnym wypadku, do którego doszło w sobotę (14 stycznia) przed południem w jednym narciarskich ośrodków podała w mediach społecznościowych zakopiańska policja.

„Dzisiaj przed południem na jednym z wyciągów narciarskich na terenie gminy Bukowina Tatrzańska doszło do nieszczęśliwego wypadku, w którym 7-letnia dziewczynka wypadła z krzesełka wyciągu. Na szczęście upadek z wysokości nie spowodował poważniejszych obrażeń u dziecka nie mniej jednak zapadła decyzja aby przeprowadzić bardziej szczegółowe badania w krakowskim szpitalu dziecięcym w Prokocimiu.” – napisali policjanci z Zakopanego.

Na miejscu zdarzenia pracowali śledczy ustalając okoliczności zdarzenia. Wstępne ustalenia wskazują, że najprawdopodobniej element zabezpieczający nie został poprawnie zamknięty, a dziecko pozostające pod opieką instruktorki zsunęło się nieszczęśliwie z kanapy. Wszelkie okoliczności wypadku będą wyjaśniane w ramach dalszych czynności policyjnych, a zwłaszcza przełuchań świadków zdarzenia. Apelujemy o ostrożność I uwagę podcza” – czytamy dalej w komunikacie mundurowych.

źródło: Goniec

Zobacz również: