Władimir Putin Rosja

Bardzo przykre wiadomości dotarły z Ukrainy. Armia Władimira Putina zaatakowała miejsce, które nigdy nie powinno stać się celem ataku żołnierzy. 

Wojsko Putina uderzyło w siedzibę Czerwonego Krzyża

Niedziela była 326. dniem inwazji Rosji na Ukrainę. Niestety dziś dotarły kolejne przerażające wieści z frontu. Armia Władimira Putina dopuściła się kolejnego bestialskiego ataku.

Dziennikarze poinformowali o wstrząsajacym akcie terroru ludzi Władimira Putina w mieście Chersoń. Otóż Rosjanie ostrzelali budynek, w którym pracowali przedstawiciele Czerwonego Krzyża. Na skutek bombardowania wybuchnął pożar.

„W wyniku ostrzału doszło do poważnego pożaru. Ratownicy pracują. Nie ma informacji o ofiarach” – przekazał w mediach społecznościowych Kyryło Tymoszenko, wiceszef Kancelarii Prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.

Atak na siedzibę Czerwonego Krzyża to kolejny przykład bestialstwa żołnierzy Władimira Putina. Cały czas trwają poszukiwania zaginionych mieszkańców zbombardowanego bloku mieszkalnego w mieście Dniepr.

Warto zwrócić uwagę, że liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 30. Aż 75 osób jest rannych, a kilkadziesiąt poszukiwanych w gruzach budynku. Z powodu ostrzału bloku mieszkalnego władze miasta ogłosiły trzydniową żałobę.

„Ponad dobę trwa już akcja poszukiwawczo-ratownicza po rosyjskim ataku rakietowym na blok mieszkalny w Dnieprze. Liczba ofiar wzrosła do 30” – podał The Kiev Independent.

Poniżej publikujemy wypowiedź kobiety, której udało się przeżyć rosyjski atak rakietowy na Dniepr. Słowa ocalonej są bardzo poruszające.

https://twitter.com/Gerashchenko_en/status/1614687483966398464

Na koniec należy wspomnieć, iż pocisk, który uderzył w blok mieszkalny w Dnieprze należy do rakiet, których Ukraińcy nie są w stanie zestrzelić. „W Siłach Zbrojnych Ukrainy nie ma urządzeń przeciwlotniczych zdolnych do zestrzelenia tego typu rakiet. Od początku inwazji na Ukrainę, Rosjanie wystrzelili 210 tego typu rakiet. Żadnej z nich nie udało się zestrzelić” – przyznały siły zbrojne Ukrainy.

źródło: Onet

Zobacz również: