Kamil Stoch
Na zdjęciu Kamil Stoch, kadr z nagrania TVP

Wielbiciele skoków narciarskich nie kryją niepokoju. Pojawiła się niezbyt optymistyczna wiadomość na temat Kamila Stocha. Głos w sprawie zabrał nawet przedstawiciel kadry polskich skoczków. 

Czy Kamil Stoch wystąpi w Zakopanem?

Za nami udany dla Polaków 71. Turniej Czterech Skoczni. Przypomnijmy, że drugie miejsce w tych prestiżowych zawodach wywalczył Dawid Kubacki. Natomiast Piotr Żyła i Kamil Stoch zajęli kolejno 4. i 5. miejsce.

Niestety właśnie pojawiła się niepokojąca informacja na temat naszego mistrza olimpijskiego. Kamil Stoch zachorował. Przykrą wiadomość podał trener Polaków. Thomas Thurnbichler przekazał niezbyt optymistyczną wieść w trakcie wywiadu z jednym ze znanych portali sportowych.

Austriak zdradził, że Kamil Stoch jest chory. W związku z tym nie weźmie udziału we wtorkowym treningu kadry. Oczywiście natychmiast pojawiły się pytania. Kibice nie tylko martwią się o kondycję 35-latka, ale i zastanawiają się, czy popularny skoczek wystąpi w zawodach w Zakopanem. W końcu konkursy w zimowej stolicy Polski odbędą się już 13-15 stycznia.

Głos w sprawie stanu zdrowia Kamila Stocha zabrał lekarz kadry. Doktor Aleksander Winiarski wyjaśnił, co dokładnie dolega utytułowanemu skoczkowi. „Kamil ma infekcję grypopodobną. W tym okresie to nic nadzwyczajnego. Rozmawiałem z nim w poniedziałek i czuł się już lepiej. Dlatego jestem spokojny i na ten moment jego start w weekend w Zakopanem jest niezagrożony” – uspokoił kibiców medyk.

Przypomnijmy, że Kamil Stoch znalazł się w sześcioosobowym składzie reprezentacji Polski na PŚ w Zakopanem. Poza 35-latkiem trener Thomas Thurnbichler postawił na lidera klasyfikacji generalnej Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę, Pawła Wąska, Aleksandra Zniszczoła i Jana Habdasa.

Miejmy nadzieję, że nasz mistrz będzie w pełni gotowy na najbliższy weekend ze skokami narciarskimi w Zakopanem. W końcu nie od dziś wiadomo, że dla polskich zawodników konkursy w ojczyźnie są niezwykle ważne.

źródło: Sportowe Fakty

Zobacz również: