nie żyje reżyser

Świat sportu okrył się żałobą. Nie żyje legenda piłki nożnej. Rainer Ulrich przez lata pracował w słynnym Bayernie Monachium. To on jako pierwszy dostrzegł talent wielu znanych piłkarzy.

Bayern Monachium żegna swojego wieloletniego pracownika

Dziś ukazała się przykra informacja. Nie żyje Rainer Ulrich, który przez wiele lat działał w Bayernie Monachium. To właśnie dzięki niemu do profesjonalnej piłki nożnej trafiło wielu znanych piłkarzy.

Smutną wiadomość ogłosił właśnie Bayern Monachium. Stało się to we wtorek 10 stycznia. Jak się dowiadujemy, Rainer Ulrich zmarł wieku 73 lat. Niewątpliwie to ogromna strata nie tylko dla klubu z Bawarii, ale także całego niemieckiego futbolu. Bowiem bez dwóch zdań mężczyzna miał spory wpływ na rozwój futbolu w Niemczech.

Warto podkreślić, iż Ulrich w przeszłości sam grał profesjonalnie w piłkę nożną. Całą karierę spędził w Karlsruher SC. W klubie tym rozegrał ponad 300 meczów. Dodajmy, że jednym z największych sukcesów był awans tego zespołu do Bundesligi. Legenda Bayernu Monachium zakończyła w 1983 roku z powodu kontuzji.

Następnie Niemiec został trenerem. Niestety w tej roli nie odniósł spektakularnych sukcesów. 73-latek przeważnie prowadził kluby z niższych lig. Jednak co ważne mężczyzna miał oko i świetne podejście do młodych oraz utalentowanych piłkarzy.

Należy odnotować, iż w Karlsruher pod opiekę Ulricha trafił sam Oliver Kahn. Sportowiec stał się później jednym z najlepszych bramkarzy na świecie. Dodajmy, że w 2009 roku mężczyzna został trenerem rezerw Bayernu Monachium. To właśnie w tym klubie ukształtował wiele światowych gwiazd piłki nożnej m.in. Dietmar Hamann, Alexander Zickler, David Alabam, czy Emre Can.

„Wiadomość o śmierci Rainera Ulricha zasmuciła nas wszystkich. Ukształtował pokolenia młodych piłkarzy, a także był kluczową postacią dla mnie, gdy zaczynał w Karlsruher. Jego praca, zaangażowanie i liczne wskazówki umożliwiły zrobienie wielu wspaniałych karier. Wszyscy jesteśmy mu bardzo wdzięczni i nigdy go nie zapomnimy” – skomentował przykrą wiadomość Oliver Kahn na oficjalnej stronie Bayernu.

źródło: Sportowe Fakty

Zobacz również: