strzelanina
zdjęcie ilustracyjne, Pixabay

Dramatyczne sceny rozegrały się w koszarach wojskowych. Jeden z żołnierzy niespodziewanie otworzył ogień do swojego przełożonego. W wyniku strzelaniny zginęła jedna osoba. 

Austriackie ministerstwo obrony poinformowało o strzelaninie

Rzecznik ministerstwa obrony Austrii przekazał niepokojące wieści. W koszarach wojskowych w miejscowości Wiener Neustadt doszło do krwawej strzelaniny. Jeden z żołnierzy otworzył ogień do swojego przełożonego z karabinu maszynowego, raniąc go.

„W wymianie ognia, do której doszło krótko przed godz. 7 rano zginął wartownik, a drugi żołnierz został ranny” – podał na Twitterze Michael Bauer z resortu obrony.

Napastnik nie wyszedł cało ze strzelaniny. Mundurowy zginął śmiertelnie postrzelony przez starszego z żołnierzy. Co ciekawe tego samego, którego chwilę wcześniej sam zaatakował.

Resort przedstawił okoliczności zdarzenia. Do strzelaniny w koszarach austriackich sił powietrznych w Wiener Neustadt w północno-wschodniej Austrii doszło w piątek nad ranem. Prawdopodobnie przed wymianą ognia doszło do kłótni między wojskowymi.

Niespodziewanie 20-letni wartownik strzelił z karabinu maszynowego do swojego przełożonego. Ranny mundurowy zdołał wydobyć pistolet i strzelić do napastnika. Strzał okazał się na tyle celny, że młody wojskowy zginął na miejscu.

Warto podkreślić, aktualnie trwa ustalanie przebiegu strzelaniny, w tym motywacji 20-latka. Szczegóły dramatu w koszarach póki co są niejasne. Oczywiści odpowiednie służby podjęły działania w celu dokładnego wyjaśnienia zaistniałej sytuacji.

Poszkodowany w skutek strzelaniny żołnierz trafił do szpitala. Jak na razie lekarze ani wojsko nie podało informacji dotyczących odniesionych przez niego obrażeń.

źródło: Goniec.pl

Zobacz również: