nie żyje Anna Czerwińska

Świat sportu pogrążył się w żałobie. Nie żyje Pele. Legendarny piłkarz odszedł w wieku 82 lat. O śmierci Brazylijczyka poinformowali jego najbliżsi.

Pele przegrał walkę z ciężką chorobą

Ta wiadomość zasmuciła wszystkich fanów piłki nożnej na świecie. Nie żyje Pele – jeden z najwybitniejszych piłkarzy w historii. Zmarły trzy razy zdobywał Mistrzostwo Świata z reprezentacją Brazylii. Później żaden inny zawodnik nie powtórzył tego wyczynu.

O śmierci Pelego poinformowali jego najbliżsi. Po pierwsze smutne wieści w rozmowie ze znaną agencją prasową przekazał agent 82-latka Joe Fraga. Po drugie krótki wpis w mediach społecznościowych zamieściła także córka gwiazdora – Kely Nascimento.

„To, kim jesteśmy, wydarzyło się dzięki Tobie. Na zawsze będziemy cię kochać. Spoczywaj w pokoju” – napisała córka Pelego na Instagramie. Poza wzruszającym pożegnaniem, Kely Nascimiento opublikowała także zdjęcie ze szpitala, w którym był hospitalizowany jej ojciec.

Jak już wspomnieliśmy, Pele zmarł dzisiejszego czwartku, 29 grudnia w Hospital Israelita Albert Einstein. Legendarny piłkarz przebywał tam na oddziale opieki paliatywnej od jakiegoś czasu w związku z pogarszającym się stanem zdrowia. W tym miejscu należy odnotować, że mężczyzna zmagał się z chorobą nowotworową. Dokładnie z rakiem jelita grubego.

Co ciekawe, jeszcze kilka dni temu córka gwiazdora opublikowała zdjęcie z ojcem. Zrobiono je właśnie w szpitalu. Widać było na nim zmagającego się z rakiem 82-latka. „Kontynuujemy, walczymy i wierzymy. Jeszcze jedna noc razem” – napisała wówczas pod fotografią.

Oczywiście o śmierci Brazylijczyka, który był jednym z najwybitniejszych piłkarzy w historii futbolu, poinformowały wszystkie światowe media. Także przedstawiciele świata sportu są zdruzgotani przykrą informacją o śmierci Pelego. 82-latkowi hołd oddało wielu dziennikarzy, klubów oraz piłkarzy w tym takie gwiazdy jak Kylian Mbappe czy Cristiano Ronaldo.

źródło: Onet

Zobacz również: