nie żyje były prezydent

Bardzo smutna informacja pojawiła się w mediach społecznościowych. Nie żyje Katarzyna Huzar-Czub. Kobieta była autorką i tłumaczką książek dla najmłodszych. Odeszła w wieku 45 lat.

Katarzyna Huzar-Czub związana była ze Szczecinem

O śmierci pisarki poinformował jej mąż. „Z ogromnym bólem informuje, iż dnia 19 grudnia 2022r, odeszła od nas na zawsze, najukochańsza żona i mama Kasia Huzar-Czub” – napisał w mediach społecznościowych zrozpaczony mężczyzna.

Zmarła mieszkała i pracowała w Szczecinie. Kobieta pisała i tłumaczyła książki dla dzieci, których bohaterami byli często znani kompozytorzy. Katarzyna Huzar-Czub była autorką takich pozycji jak: „Ignacy Jan i jego plan”, „Henio i cztery struny” czy „Krok po krok”.

45-latka współpracowała m.in. z wydawnictwem Natuli i Polskim Wydawnictwem Muzycznym. Katarzyna Huzar-Czub działała także w Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie. To właśnie tam współorganizowała chociażby warsztaty muzyczne „Raniutto”. Poza tym prowadziła także „Tuli-Ranki” w szkole Akukulele.

Wiadomość o śmierci Katarzyny Huzar-Czub pogrążyła w żałobie środowisko literackie. Kondolencje bliskim kobiety złożyli między innymi jej koledzy z Filharmonii imienia Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.

W mediach społecznościowych Katarzynę Huzar-Czub pożegnał również Michał Rusinek, który razem z nią napisał książkę zatytułowaną „Rodzinne rymowanki”. „Niezwykle utalentowana pisarka, tłumaczka i redaktorka książek dla dzieci (z którą miałem zaszczyt współpracować), a przy tym – wspaniała osoba. To wielka strata dla literatury, dla czytelników, a przede wszystkim – dla Jej najbliższych, którym składamy wyrazy współczucia. Kiedy umiera pisarka, jest dla nas tylko jedno pocieszenie: zostają po niej piękne, mądre i zabawne książki. Wracajmy do nich i pamiętajmy o Kasi” – napisał mężczyzna.

Warto podkreślić, iż nagła śmierć pisarki wstrząsnęła nie tylko jej bliskimi i środowiskiem artystycznym. Również czytelnicy książek Katarzyny Huzar-Czub nie kryli smutku. W mediach społecznościowych pojawiło się wiele wzruszających wpisów.

„Odeszła od nas wspaniała, zawsze uśmiechnięta, ciepła osoba, znakomita pisarka, czarodziejka słowa, tłumaczka i autorka książek dla dzieci – Kasia Huzar-Czub. Kasiu, będzie nam Ciebie bardzo, bardzo brakować” – napisało Polskie Wydawnictwo Muzyczne.

„W naszym domu gości cała kolekcja cudnych, ciepłych i otulających książek Pani Kasi. Wyrazy współczucia i dużo siły dla Najbliższych”, „Ale jak… Przecież jeszcze niedawno roztaczała swą cudowną aurę wśród maluszków…”, „Bardzo mądra, wartościowa, wszechstronnie utalentowana kobieta… ma ogromny wkład w odbiór literatury przez najmłodszych. Wielka strata” – ubolewali w komentarzach czytelnicy.

źródło: Fakt, Super Express

Zobacz również: