nie żyje reżyser

Tragiczne wieści napłynęły z Mistrzostw Świata w Katarze. Nie żyje znany dziennikarz. Grant Wahl zmarł podczas meczu ćwierćfinałowego. Brat Amerykanina stwierdził, że cała sprawa wygląda na podejrzaną. 

Niespodziewany zgon podczas Mistrzostw Świata w Katarze

W trakcie ćwierćfinałowego meczu Holandii z Argentyną na Mistrzostwach Świata w Katarze doszło do tragedii. Znajdujący się na trybunie prasowej znany amerykański dziennikarz zasłabł. Ratownicy reanimowali Granta Wahla. Niestety nie udało się go uratować.

Warto przypomnieć, iż o zmarłym dziennikarzu świat usłyszał nieco wcześniej. Amerykanin próbował wejść na stadion w tęczowej koszulce. Gest ten wykonał na znak solidarności ze społecznością LGBT+. Oczywiście organizatorzy Mistrzostw Świata nie wpuścili Wahla na obiekt.

Co ciekawe, bliscy redaktora mają ogromne wątpliwości co do powodów tego tragicznego zdarzenia. „Absolutnie mrożąca krew w żyłach historia. Dziennikarz piłkarski Grant Wahl, który został wyrzucony ze stadionu w Katarze za tę koszulkę, podobno zasłabł i zmarł podczas meczu z Argentyną. Jego brat mówi na Instagramie, że Grant był w pełni zdrowy i uważa, że doszło do nieczystej gry” – doniósł Jack Settleman ze Snapback Sport.

„Jestem powodem, dla którego założył tęczową koszulkę na mistrzostwa świata. Nie wierzę, że mój brat umarł, wierzę, że został zabity” – wyznał wspomniany wyżej brat zmarłego. Dodajmy, że Eric jest homoseksualistą.

Śmierć przedstawiciela mediów skomentowali Katarczycy. „Jesteśmy głęboko zasmuceni śmiercią amerykańskiego dziennikarza Granta Wahla. Był znany ze swojej ogromnej miłości do piłki nożnej i przebywał w Katarze, aby wziąć udział w swoich ósmych mistrzostwach świata w piłce nożnej. Zasłabł na trybunie medialnej na stadionie Lusail, podczas wczorajszego meczu Holandii z Argentyną. Otrzymał natychmiastową pomoc medyczną na miejscu, która była kontynuowana, gdy został przetransportowany karetką do Hamad General Hospital” – napisali w oświadczeniu członkowie komitetu organizacyjnego Mistrzostw Świata w Katarze.

„Składamy najgłębsze kondolencje rodzinie, przyjaciołom Granta i wielu jego bliskim współpracownikom z mediów. Jesteśmy w kontakcie z ambasadą USA i odpowiednimi władzami lokalnymi, aby proces przetransportowania ciała przebiegał zgodnie z życzeniem rodziny” – podkreślili.

Ty, co może nieco zaskoczyć jest fakt, iż do tragedii odnieśli się także przedstawiciele amerykańskiej administracji. „Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Granta Wahla i składamy kondolencje jego rodzinie, z którą jesteśmy w bliskim kontakcie. Współpracujemy z wyższymi urzędnikami Kataru, aby jak najszybciej spełnić życzenia jego rodziny” – stwierdził Ned Price, rzecznik Departamentu Stanu USA.

źródło: Onet

Zobacz również: