Król Karol III

Król Karol III jest monarchą Wielkiej Brytanii zaledwie od kilku miesięcy, a już spotkało go ogromne upokorzenie. Zagraniczne media nie mają wątpliwości, że właśnie w ten sposób trzeba określić nieprzyjemne wydarzenie z udziałem głowy brytyjskiej rodziny królewskiej.

Incydent podczas spotkania króla Karola III z poddanymi

Do bardzo nieprzyjemnej sytuacji doszło w czasie wtorkowego spotkania króla Karola III z mieszkańcami Luton. Dziennikarze spoza Wysp Brytyjskich ocenili, że całe zdarzenie to ogromne upokorzenie monarchy. Mało tego, przedstawiciele mediów zauważyli, że to nie pierwsza tego typu sytuacja.

Co takiego wydarzyło się w Luton, że dziennikarze piszą o upokorzeniu władcy? Otóż pewien młody mężczyzna rzucił jajkiem w stronę Króla Karola III. Incydent miał miejsce w trakcie wizyty monarchy w Luton na północ od Londynu.

Media podały, że sprawca zajścia został aresztowany pod zarzutem napaści. W tej chwili napastnik jest przesluchiwany przez policję. Przy okazji warto dodać, że na szczęście jajko nie trafiło w króla Karola III.

Co ciekawe po tej nieprzyjemnej sytuacji król nie przerwał spotkania z mieszkańcami. Wprost przeciwnie nadal chętnie z nimi witał się i rozmawiał. Upokorzony arystokrata został jedynie przeprowadzony na inną stronę placu przed ratuszem w Luton.

Należy zaznaczyć, że to już drugi taki incydent w ostatnich miesiącach. Dla porównania Elżbieta II ani razu nie doświadczyła tak upokarzającej sytuacji, a panowała ponad 70 lat.

Tymczasem w listopadzie Król Karol III postanowił odwiedzić York razem ze swoją żoną Camillą Parker-Bowles. Podczas przechadzki pary królewskiej pewien mężczyzna zaczął rzucać w monarchę jajkami, wykrzykując obelgi pod jego adresem.

źródło: tysol.pl

Zobacz również: