Celine Dion
foto: YouTube

Bardzo smutne wieści napłynęły na temat jednej z największych gwiazd muzyki. Celine Dion w emocjonalnym oświadczeniu przyznała, że jest nieuleczalnie chora. Jednocześnie piosenkarka wyjawiła, co dalej z jej karierą muzyczną, a dokładnie z zaplanowanymi na przyszły rok koncertami.

Celine Dion cierpi na rzadką neurologiczną chorobę

Popularna artystka nagrała krótki materiał wideo dla swoich fanów, który opublikowała w mediach społecznościowych. Celine Dion poinformowała w nim, że koncerty zaplanowane na 2023 r. muszą zostać przesunięte o kolejne kilkanaście miesięcy.

Jednocześnie wokalistka zdradziła, że powodem tej decyzji jest zaburzenie neurologiczne, które wykryto u niej jakiś czas temu. „Nie chcę przed wami niczego ukrywać, chociaż nie byłam wcześniej gotowa” – przyznała szczerze Celine Dion.

Niewątpliwie nagranie piosenkarki jest niezwykle emocjonalne. „Witam wszystkich. Przepraszam, że zajęło mi to tak długo, aby się do was odezwać. Tak bardzo tęsknię za wami wszystkimi i nie mogę się doczekać, kiedy będę znowu na scenie i będę mogła z wami porozmawiać. Nie chcę przed wami niczego ukrywać, chociaż nie byłam wcześniej gotowa, by wam o tym powiedzieć, to jestem teraz” – rozpoczęła Dion.

„Od dłuższego czasu borykam się z problemami zdrowotnymi i było mi naprawdę trudno zmierzyć się z tymi wyzwaniami i mówić o tym wszystkim, przez co przechodziłam. Ostatnio zdiagnozowano u mnie rzadkie zaburzenie neurologiczne zwane zespołem sztywnego człowieka, które dotyka ok. 1 mln osób. Wciąż uczymy się o tym schorzeniu, ale teraz już wiemy, że to ono powoduje wszystkie spazmy, które miałam” – dodała piosenkarka.

W tym miejscu warto wspomnieć, iż zespół sztywnego człowieka, inaczej zespół Moerscha-Woltmanna, to bardzo rzadkie zaburzenie o podłożu neurologicznym. Do jego charakterystycznych objawów należy postępujące sztywnienie w obrębie mięśni. Poza tym, często występują powtarzające się epizody skurczów mięśniowych.

Bez wątpienia Celine Dion bardzo przeżywa swoją niedyspozycję. „Boli mnie, że nie będę gotowa w lutym na wznowienie mojej trasy po Europie. Tęsknię za wami wszystkimi… Byciem na scenie… występowaniem dla Was. Zawsze daję z siebie 100 proc., kiedy gram swoje koncerty, ale nie mogę Wam tego teraz dać. Abym ponownie mogła dać z siebie wszystko podczas koncertów, nie mam innego wyjścia, jak skoncentrować się na moim zdrowiu i mam nadzieję, że jestem na dobrej drodze do wyzdrowienia” – podsumowała gwiazda.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Céline Dion (@celinedion)

źródło: Onet

Zobacz również: