Władimir Putin

Prawdopodobnie ta informacja zelektryzuje wielu z nas. Władimir Putin zwołał pilną naradę. W ten sposób prezydent Rosji zareagował na poważne problemy armii rosyjskiej w Ukrainie. Wszyscy zastanawiają się, jakie decyzje zapadną na pilnie zorganizowanym spotkaniu na Kremlu.

Władimir Putin reaguje na sukcesy Ukrainy

Niewątpliwie wojna w Ukrainie od początku nie układa się po myśli Putina. Warto odnotować, iż ostatnio sen z powiek przywódcy Rosji spędza skuteczna kontrofensywa Ukraińców. Ku niezadowoleniu Kremla od jakiegoś czasu armia rosyjska systematycznie traci kontrolę nad kolejnymi okupowanymi terenami.

Na porażkę rosyjskich sił zbrojnych zareagował Władimir Putin. Przywódca Federacji Rosyjskiej pilnie zwołał posiedzenie Rady Koordynacyjnej ds. Zaspokajania potrzeb Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej. Informację tę podała proklemowska agencja RIA Novosti.

Wiadomość o naradzie z udziałem Putina potwierdził rzecznik prezydenta Rosji. Dmitrij Pieskow wyjawił, że podczas spotkania omawiane będą najpilniejsze potrzeby armii, w tym te dotyczące zaopatrzenia w amunicję.

Pieskow przyznał, iż czwartkowa narada poświęcona będzie „określeniu potrzeb Sił Zbrojnych, zapewnieniu im wszystkiego, co niezbędne”. Władimir Putin ma spotkać się z najważniejszymi osobami w kraju, w tym w armii rosyjskiej.

Rzecznik przywódcy Rosji podkreślił, że Putin od początku wybuchu wojny w Ukrainie zwraca uwagę na „informacje zwrotne”, jakie docierają do niego z ukraińskiego frontu. Stoi to w pewnej sprzeczności z tym, co do tej pory podawały media. Zdaniem dziennikarzy do dyktatora miały nie docierać wszystkie wieści z okupowanych terenów. Rzekomo jego współpracownicy bali się rozzłościć prezydenta.

Przy okazji Dmitrij Pieskow w trakcie czwartkowego wystąpienia zaznaczył, że decyzja o pokoju i zakończeniu walk uzależniona jest od ukraińskich władz.

„Władze Ukrainy mają wszelką możliwość przywrócenia sytuacji do normy. Mają możliwość rozwiązania sytuacji w taki sposób, aby spełnić żądania strony rosyjskiej i zakończyć cierpienia ludności cywilnej” – powiedział rzecznik Putina.

źródło: Wirtualna Polska

Zobacz również: