Władimir Putin

Makabryczne zdarzenie miało miejsce w jednym ze sklepów wielkopowierzchniowych. Na terenie supermarketu doszło bowiem do strzelaniny. Funkcjonariusze policji przyznali, iż wiele osób zginęło w tym tragicznym incydencie.

Sprawcą strzelaniny był najprawdopodobniej kierownik supermarketu

Do strzelaniny doszło na terenie supermarketu sieci Walmart w miejscowości Chesapeake w Wirginii w Stanach Zjednoczonych. Funkcjonariusze policji otrzymali wstrząsające zgłoszenie dotyczące ataku z użyciem broni w jednym z amerykańskich sklepów.

Po przybyciu na miejsce strzelaniny mundurowi dokonali makabrycznego odkrycia. W budynku znajdowały się ciała ofiar. Było ich dużo. „Funkcjonariusze po otrzymaniu zgłoszenia weszli do sklepu i znaleźli wiele osób zabitych i rannych. Wiele osób zginęło lub zostało rannych” – przekazał Leo Kosinski, miejscowy oficer policji.

Funkcjonariusz policji dodał, iż służby w tej chwili nie są w stanie potwierdzić dokładnej liczby zabitych w strzelaninie. Jednocześnie zaznaczył, że wiele wskazuje na to, że jest ich mniej niż dziesięć osób.

Mundurowi zabrali głos również w sprawie napastnika. Ciało sprawcy strzelaniny służby znalazły wewnątrz budynku supermarketu. Według nieoficjalnych informacji był nim kierownik sklepu. „Ciało napastnika, którego tożsamość na razie nie została potwierdzona, zostało znalezione w sklepie” – zaznaczyli z kolei amerykańscy dziennikarze.

Media ze Stanów Zjednoczonych doniosły, powołując się na źródło w policji, że morderca najprawdopodobniej zastrzelił pracowników sklepu w pokoju socjalnym. Następnie sam odebrał sobie życie.

Przedstawiciele władz Chesapeake wystosowały apel do mieszkańców miasta. W komunikacie zawarto prośbę o to, aby trzymać się z dala od supermarketu. Dzięki temu służby będą mogły spokojnie działać przy wyjaśnianiu okoliczności tragedii.

Warto odnotować, że policja zapowiedziała, że niebawem przedstawi zebrane informacje na temat potwornej strzelaniny w sklepie w Walmart.

źródło: Onet

Zobacz również: