wypadek

Niebezpieczny wypadek miał miejsce w jednym z dużych polskich miast. Udział w zdarzeniu wzięła m.in. karetka pogotowia, która jechała na sygnale. W wyniku incydentu drogowego kilka osób trafiło do szpitala.

Wypadek tuż przy szpitalu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji

Groźny wypadek miał miejsce w środę, 23 listopada w Warszawie. Było przed godz. 10:00, gdy na skrzyżowaniu ulic Wołoskiej i Odyńca na warszawskim Mokotowie doszło do zderzenia karetki pogotowia z autem osobowym.

Jadący na sygnale ambulans zderzył się z samochodem osobowym. Karetka jechała akurat z pacjentem do szpitala Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Do wypadku doszło niemalże tuż przy budynku tej placówki.

Warto podkreślić, iż pędząca na sygnale karetka przejechała na czerwonym świetle. Wówczas nastąpiło zderzenie z prawidłowo jadącym samochodem osobowym. Należy jednak podkreślić, iż transportujący chorego pojazd był uprzywilejowany.

W wyniku wypadku ranne zostały dwie osoby. Poszkodowani trafili do jednego  z warszawskich szpitali. „Do szpitala przewieziono kierującego samochód marki nissan oraz jednego z sanitariuszy karetki” – przekazał Bartłomiej Śniadała, z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Dziennikarze dotarli do nieoficjalnych informacji, z których wynika, że do szpitala MSWiA przewieziono także pacjenta z feralnej karetki pogotowia.

W mediach społecznościowych można obejrzeć nagranie z miejsca wypadku. Na materiale udostępnionym na Facebooku widzimy moment zderzenia pojazdów. W tle słychać syreny karetki, które po chwili milkną w związku z uderzeniem w samochód osobowy.

„A oto jak doszło do wypadku na skrzyżowaniu ulic Odynca i Wołoskiej. Widzimy nissana jadącego na zielonym świetle i karetkę która wjeżdża na świetle czerwonym na sygnałach uprzywilejowania. Dochodzi do zderzenia w wyniku którego trzy osoby zabrane zostały do szpitala. Ratownik z karetki, kierowca nissana i pacjent karetki” – podpisano nagranie.

źródło: Fakt

Zobacz również: