nie żyją dwaj Polacy w Ukrainie

Dramatyczna informacja dotarła z Mistrzostw Świata w Katarze. Niespodziewanie zmarł dyrektor techniczny ITV Sport. Roger Pearce odszedł w wielu 65 lat. Z pewnością dla wielu osób, zwłaszcza pracowników brytyjskiej stacji telewizyjnej, śmierć mężczyzny to szok.

Zmarły na Mistrzostwach Świata w Katarze Roger Pearce miał niebawem przejść na emeryturę

Ta informacja pogrążyła w żałobie świat mediów. Nie żyje 65-letni dyrektor techniczny Roger Pearce z ITV Sport. Dziennikarz miał niebawem przejść na zasłużoną emeryturę. Niestety niespodziewanie zmarł w trakcie Mistrzostw Świata w Katarze.

Koledzy zmarłego dziennikarza ITV Sport nie kryli ogromnego szoku. Stacja telewizyjna pożegnała swojego dyrektora technicznego w niezwykle wzruszający sposób. Informacja o nagłej śmierci na Mistrzostwach Świata w Katarze pojawiła się na antenie stacji.

„Mamy dla was bardzo smutne wiadomości z Kataru. Nasz dyrektor techniczny Roger Pearce, który był na swoich ósmych mistrzostwach świata nie żyje. Roger i jego zespół to wspaniali ludzie, którzy odpowiadają za to, by w waszych domach pojawiły się te obrazki. Był szanowaną postacią w środowisku sportowych transmisji” – przekazał wyraźnie poruszony prezenter Mark Pougatch.

Przy okazji warto zaznaczyć, iż zmarły dyrektor pracował dla kanału przez 43 lata. Informacja o jego odejściu szokuje tym bardziej, że mężczyzna miał za pięć tygodni przejść na zasłużoną emeryturę. Niestety, tak się już nie stanie.

Kim był Roger Pearce? W czasie pracy w telewizji 65-latek zajmował się wieloma czołowymi wydarzeniami sportowymi. Zmarły był odpowiedzialny chociażby za plan transmisji i wysyłanie sygnału wielu międzynarodowych imprez sportowych. Chodzi m.in. o Mistrzostwa Europy UEFA, Mistrzostw Świata FIFA czy Puchar Świata w rugby.

https://twitter.com/ian_toddy/status/1594765367628468224

źródło: Super Express

Zobacz również: