wybuch gazu

Tragiczny wypadek miał miejsce w kilkukondygnacyjnym bloku mieszkalnym. Doszło do wybuchu gazu. W wyniku potężnej eksplozji zginęło kilkanaście osób, w tym dzieci. Oto okoliczności tego dramatycznego zdarzenia.

Na skutek wybuchu gazu zawaliło się pięć kondygnacji bloku mieszkalnego

Rosyjscy dziennikarze przekazali informację o tragedii, która rozegrała się w pięciokondygnacyjnym budynku mieszkalnym w miejscowości Tymowskoje na wyspie Sachalin na dalekim wschodzie Rosji. W bloku doszło do wybuchu gazu. Okoliczności wypadku porażają.

Niestety w wyniku wybuchu gazu śmierć poniosło kilkanaście osób, w tym dzieci. „W eksplozji zginęło co najmniej dziewięć osób, a czworo z nich to dzieci” – przekazał gubernator obwodu Walerij Limarienko.

Przedstawiciel lokalnych władz zaznaczył, że częściowo zawaliło się pięć kondygnacji bloku mieszkalnego, w którym nastąpił wybuch gazu. W tej chwili trwa akcja ratunkowa. Na miejscu są dziesiątki ratowników, którzy przeszukują gruzowisko.

Słowa władz obwodowych potwierdzili przedstawiciele Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych Rosji, którzy przekazali, że według wstępnych danych w pięciopiętrowym budynku mieszkalnym na Sachalinie wybuchł gaz.

Na temat wybuchu gazu pojawiło się mnóstwo doniesień medialnych. Agencja Ria Nowosti podała, że budynek przy ulicy Bibliotecznej 6a we wsi Tymowskoje został w znacznym stopniu zniszczony. Dziennikarze dodali, że w akcji ratunkowej biorą udział strażacy z ciężkim sprzętem. Dodajmy, że gruzowisko ma przeszukiwać 59 osób i 13 maszyn.

Jak na razie nie wiadomo, co było przyczyną wybuchu. Aczkolwiek władze podejrzewają, że prawdopodobnie eksplodowała butla z gazem. Gubernator obwodu sachalińskiego zaznaczył, iż do budynku nie był doprowadzony gaz, zatem według niego mogło dojść do eksplozji nielegalnie użytkowanej butli.

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym widać moment wybuchu gazu. Przypuszczalnie film został zarejestrowany przez kobietę, która w pobliżu karmiła z dzieckiem gołębie. Nagle rozległ się głośny huk, a następnie wystraszone dzieci zaczęły krzyczeć i uciekać. Na materiale widać chmurę dymu unoszącą się nad blokiem. „To gaz wybuchł, to gaz wybuchł w domu. Spokojnie” – mówi Rosjanka. Słychać wyjące alarmy samochodowe.

źródło: Polsat News

Zobacz również: