bank pieniędze

Klienci pięciu dużych banków, które funkcjonują w naszym kraju, muszą przygotować się na spore utrudnienia. Przedstawiciele tych instytucji zapowiedzieli, iż w trakcie obecnego weekendu nie będzie można skorzystać z wielu usług.

Aż pięć banków przeprowadza prace serwisowe i techniczne w ten weekend

Miliony Polaków czekają spore niedogodności, gdyż prace serwisowe, modernizacyjne lub techniczne zapowiedziało pięć dużych banków, które działają w naszym kraju. Chodzi o następujące instytucje: PKO Bank Polski i Inteligo, Santander Bank Polska, ING Bank Śląski, mBank oraz Nest Bank.

Klienci jednego z największych polskich banków PKO BP i jego internetowej marki Inteligo muszą liczyć się z utrudnieniami w niedzielę, 20 listopada. Od godz. 0:00 do 13:00 nie będzie można korzystać z internetowego i telefonicznego serwisu iPKO i iPKO biznes, aplikacji iPKO biznes, funkcji Open Banking.

To jednak nie wszystkie niedogodności. Klienci banku nie będą mieli także dostępu do usługi „Płacę z iPKO”, która jest wykorzystywana do płatności w sklepach internetowych. „Nie będzie można również pobierać informacji o rachunkach, dostępnych środkach oraz inicjować płatności w ramach otwartej bankowości (Open Banking). W ramach ochrony internetowych płatności kartą 3D-Secure 2 dostępna będzie tylko autoryzacja kodem SMS i PIN-em do karty. W czasie przerwy aplikacja iPKO Biznes mobile będzie niedostępna, aplikacją IKO będzie można tylko wypłacać pieniądze z bankomatów oraz płacić w sklepach stacjonarnych i internetowych tylko za pomocą BLIK. Wszystkie karty, w tym najpopularniejsza karta debetowa PKO Ekspres, będą działać. Prosimy wszystkie ważne transakcje wykonać wcześniej” – dowiadujemy się ze strony internetowej banku.

Klientów czekają spore niedogodności

Kolejnym bankiem dużym bankiem, w którym nastąpi przerwa techniczna, jest ING Bank Śląski. Od godz. 23:30 w sobotę do 6:00 w niedzielę (19/20 listopada) niedostępna będzie część usług w bankowości internetowej i mobilnej Moje ING oraz ING Business.

Warto dodać, że klienci mogą mieć problemy z korzystaniem z bankomatów, wpłatomatów (również wpłat Blikiem) oraz obsługą kart w ING Business, płatnościami w terminalach czy płatnościami w internecie z dodatkowym uwierzytelnieniem 3D Secure. Lista niedogodności, na które muszą być przygotowani klienci tego banku jest dłuższa. Można się z nią zapoznać na oficjalnej stronie palcówki.

Również mBank przeprowadzi w ten weekend prace serwisowe. W tym wypadku utrudnienia pojawią się od godz. 2:30 do 10:30 w niedzielę (20 listopada). Klienci nie wypłacą pieniędzy z bankomatów, nie zapłacą kartą ani za zakupy w internecie. We wspomnianym okresie czasu nie będzie działać bankowość internetowa oraz aplikacja mobilna. „Prosimy, wszystkie ważne przelewy zleć wcześniej. Jeśli masz plany na weekend, najlepiej wypłać gotówkę” – zaapelowali przedstawiciele mBanku.

Urudnienia dla klientów wystąpią także w Nest Banku oraz Santander Bank Polska. szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na stronach internetowych tych instytucji.

źródło: Bankier.pl

Zobacz również: