wybuch gazu

W tej chwili trwa akcja saperów na terenie jednego z polskich miast. Służby przeprowadziły ogromną ewakuację. Łącznie w bezpieczne miejsce przeniesiono około 800 osób. Oto szczegóły zdarzenia.

Akcja saperów jest przeprowadzana w związku z ogromnym niewybuchem

Groźnego odkrycia dokonano na budowie w podwarszawskiej Zielonce pod Warszawą. W czasie prac budowlanych przy stawianiu bloku mieszkalnego robotnicy znaleźli 250-kilogramowy niewybuch.

Oczywiście na miejsce niebezpiecznego odkrycia wezwano odpowiednie służby. Natomiast dziś rano tj. w czwartek rozpoczęła się akcja saperów. Dokładnie rzecz biorąc chodzi o saperów z 1 Warszawskiej Brygady Pancernej im. Tadeusza Kościuszki.

Wołomińska policja przekazała kilka szczegółów dotyczących podjętych kroków. Po pierwsze, po odnalezieniu niewybuchu prace budowlane zostały wstrzymane. Natomiast teren został zabezpieczony. Po drugie, konieczna okazała się również ewakuacja mieszkańców okolicznych bloków. Chodzi o budynki, które znajdują się na osiedlach przy ul. Wyszyńskiego i Wojska Polskiego. Łącznie ewakuowano około 800 osób z dziewięciu bloków.

Warto podkreślić, że na czas akcji saperów ludzie ci trafili do klubów osiedlowych znajdujących się w bezpiecznej odległości od miejsca, w którym zlokalizowano ładunek. Jednym z takich miejsc jest klub „Babie Lato przy ul. Wyszyńskiego 7 w Zielonce.

Należy podkreślić, iż głos w sprawie akcji saperów zabrała przedstawicielka lokalnej policji. „Służby zabezpieczyły teren, podjęto też decyzję o ewakuacji ok. 800 osób z pobliskich osiedli” – poinformowała rzecznik prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Wołominie mł. asp. Monika Kaczyńska.

Po przyjeździe saperów okazało się, że groźne znalezisko to radziecka bomba lotnicza model FAB-250 o wadze około 250 kilogramów. Dodajmy, że w trakcie akcji saperów dokonano kolejnego odkrycia. Specjaliści znaleźli drugi, identyczny ładunek.

Na temat akcji saperów wypowiedział się także rzecznik prasowy 1 Warszawskiej Brygady Pancernej. To właśnie por. Jacek Piotrowski przekazał informację o odnalezieniu drugiego niewybuchu. „Saperzy właśnie przystępują do podjęcia kolejnej takiej samej bomby” – zaznaczył.

Akcja saperów może potrwać kilka godzin. Po wydobyciu obie bomby zostaną przetransportowane na poligon do Bemowa Piskiego. W tym miejscu zostaną bezpiecznie zdetonowane.

źródło: Interia

Zobacz również: