Władimir Putin Rosja

Cały świat żyje incydentem, do jakiego doszło w Przewodowie pod Hrubieszowie. Na temat zdarzenia wypowiedziała się Rosja. Padły mocne słowa.

Rosja mówi o prowokacji ze strony Zachodu

Eksplozję rakiety, która miała miejsce w województwie lubelskim, skomentował szef stałej misji Rosji przy ONZ. Dmitrij Polanski powiedział, że incydent na terenie Polski to nic innego jak prowokacja ze strony Zachodu. „Próbuje się sprowokować bezpośrednie starcie militarne między NATO a Rosją, ze wszystkimi konsekwencjami dla świata” – napisał Rosjanin na Twitterze.

„Incydent w Polsce, wybuch w wiosce niedaleko granicy z Ukrainą, w wyniku którego zginęły dwie osoby, to próba sprowokowania bezpośredniego starcia między Rosją a NATO” – stwierdził Dmitrij Polański. „Próbuje się sprowokować bezpośrednie starcie militarne między NATO a Rosją, ze wszystkimi konsekwencjami dla świata” – dodał szef stałej misji Federacji Rosyjskiej przy ONZ.

Oczywiście to nie jedyna reakcja ze strony rosyjskiej na informację o uderzeniu rakiety na terytorium Polski. Swoją opinię w sprawie wczorajszego incydentu przekazał za pośrednictwem Twittera były prezydent Rosji, Dmitrij Miedwiediew.

Należy podkreślić, iż słowa Dmitrija Miedwiediewa były bardzo ostre. Zdaniem rosyjskiego polityka Zachód za wszelką cenę dąży do wojny z Rosją.

„Incydent z rzekomym ukraińskim „atakiem rakietowym” na polską wieś dowodzi tylko jednego: prowadząc wojnę hybrydową z Rosją, Zachód zbliża się do wojny światowej” – ocenił były przywódca Federacji Rosyjskiej.

Warto również przytoczyć komentarz Ministerstwa Obrony Narodowej. Przedstawiciele resortu stwierdzili, że wybuch rakiety w Polsce to prowokacja. „Informacje są celową prowokacją” – ocenili Rosjanie. „Rosyjskimi środkami rażenia nie przeprowadzono żadnych ataków na cele w pobliżu ukraińsko-polskiej granicy państwowej” – zaznaczyli przedstawiciele ministerstwa.

Co ciekawe Rosjanie odnieśli się również do zdjęć z miejsca incydentu, które pojawiły się w sieci. „Wrak opublikowany przez polskie media z miejsca zdarzenia we wsi Przewodów nie ma nic wspólnego z rosyjską bronią” – podkreśliły władze Rosji.

źródło: Goniec

Zobacz również: