Robert Lewandowski
foto: Twitter

Światło dzienne ujrzała właśnie fatalna informacja odnośnie naszego najlepszego napastnika. Robert Lewandowski został zawieszony. W związku z czym nie wystąpi w najbliższych meczach. Za co został ukarany „Lewy”? Co z występem Polaka na Mistrzostwach Świata w Katarze?

Roberta Lewandowskiego czeka przymusowa przerwa

Uspokajamy, Robert Lewandowski bez przeszkód wystąpi na rozpoczynających się już w najbliższą niedzielę Mistrzostwach Świata w Katarze. Dlaczego? Otóż kara, którą otrzymał polski napastnik dotyczy jego występów klubowych.

Przypomnijmy, że Robert Lewandowski otrzymał czerwoną kartkę w meczu FC Barcelony z Osasuną w ostatniej kolejce hiszpańskiej LaLiga. Warto zauważyć, iż przykra sytuacja miała miejsce tuż przed przerwą wynikającą z mundialu. Właśnie teraz okazało się, że Polak otrzymał zawieszenie aż na trzy mecze. Typy dnia tego nie przewidziały.

Co takiego zrobił Robert Lewandowski, że spotkała go tak surowa kara? Otóż w ostatniej kolejce przed mistrzostwami, podczas meczu FC Barcelony z Osasuną Pampeluną „Lewy” otrzymał w odstępie 30 minut dwie żółte kartki. Z tego powodu polski napastnik musiał przedwcześnie opuścić boisko.

Wydaje się, że Lewandowski mógłby uniknąć ewentualnego zawieszenia, gdyby nie gest, który wykonał. „Lewy” po obejrzeniu czerwonej kartki przyłożył palec do nosa, wskazując na sędziego. Zdaniem części osób zawodnik FC Barcelony chciał w ten sposób obrazić arbitra tego meczu. Co prawda sportowiec tłumaczył potem w mediach, że jego gest był skierowany do trenera, ale to nie pomogło.

Właśnie wyszło na jaw, że Lewandowski będzie musiał ponieść surowe konsekwencje swoich czynów. „Lewy” otrzymał zawieszenie na trzy mecze przez LaLigę. Oznacza to tyle, że Polak nie pojawi się na boisku ani 31 grudnia w spotkaniu z Espanyolem Barcelona, ani też w dwóch kolejnych z Atletico Madryt i Betisem Sewilla. Napastnik polskiej reprezentacji wybiegnie na ligowe boisko dopiero 22 stycznia w starciu z Getafe.

źródło: Onet

Zobacz również: