Zbigniew Ziobro zwołuje zarząd

Wielu komentatorów zastanawia się, czy Zbigniew Ziobro zagra va banque i zdecyduje się wyjśc z koalicji Zjednoczonej Prawicy, aby doprowadzić do wcześniejszych wyborów parlamentarnych. Dzisiejsze, pilnie zwołane zebranie Solidarnej Polski może to oznaczać, a może też być pokazem siły w kierunku Prawa i Sprawiedliwości, że to w rękach posłów Ziobry są dalsze losy rządu.

Co planuje Zbigniew Ziobro? Zwołał pilne zebranie

„Wieczorem odbędzie się spotkanie władz Solidarnej Polski w sprawie działań premiera” – informuje portal Onet w wiadomości z ostatniej chwili.

Chodzić ma głównie o pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy, które wciąż nie zostały wypłacone Polsce. Onet spekuluje, że spotkanie może oznaczać zaostrzenie konfliktu na linii Zbigniew Ziobro – Mateusz Morawiecki, a więc tak właściwie, pomiędzy Solidarną Polską, a Prawem i Sprawiedliwością.

„Premier mówił, że pieniądze nie są zagrożone, tymczasem wciąż nie mamy funduszy z KPO. Szef rządu zgodził się na szantaż finansowy ze strony Unii Europejskiej” – przyznał w rozmowie z Onetem jeden z polityków Solidarnej Polski, chcący zachować anonimowość.

„To jest katastrofa strategii premiera. Ostrzegaliśmy przed tym” – dodaje rozmówca rzeczonego portalu.

Niewykluczone, że na spotkaniu zapadnie ultimatum, które zostanie przedstawione PiS-owi, jeżeli ten chce, żeby rząd wciąż trwał, a nie doszło do wcześniejszych wyborów parlamentarnych.

Zakulisowe rozmowy mówią też o tym, że tematem spotkania ma być szykowane przez opozycję wotum nieufności dla Zbigniewa Ziobro. Spotkanie liderów Solidarnej Polski odbędzie się dziś wieczorem.

źródło: media, Onet, Twitter

Zobacz również: