Beata Kozidrak
fot. Instagram

Polskim gwiazdom inflacja wydaje się niestraszna. Najbardziej znane polskie artystki grają koncert za koncertem. Dzięki czemu na ich konto wpływają gigantyczne pieniądze. Przykładem może być Beata Kozidrak. Przypuszczalnie będziecie w sporym szoku, gdy dowiecie się, ile pieniędzy w tym roku zarobi wokalistka „Bajmu”. 

Beata Kozidrak zgarnie w tym roku gigantyczne pieniądze

Z pewnością liderka zespołu „Bajm” to jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek. Oczywiście przekłada się to na jej zarobki. Beata Kozidrak znakomicie potrafi wykorzystać sympatię słuchaczy. Artystka zagra w tym roku jeszcze kilka koncertów za które zgarnie sporą sumę pieniędzy.

Dziennikarze popularnego dziennika dotarli do informacji, z których wynika, że Beata Kozidrak od września do końca roku zagra ponad 20 koncertów. Dzięki tylu występom piosenkarka zarobic gigantyczne pieniądze. Według redaktorów tabloidu do końca grudnia na konto wokalistki wpłynie 1,15 miliona złotych. Taka kwota niewątpliwie robi wrażenie.

Warto odnotować, że Beata Kozidrak zarobi do końca roku najwięcej spośród polskich muzyków. Jednak wydaje się jednak, że inne gwiazdy rodzimej sceny muzycznej nie powinny narzekać.

O ile fakt, że Beata Kozidrak jest jedną z najlepiej opłacanych artystek nie dziwi, to już osoba Anity Lipnickiej w tym zestawieniu może być sporym zaskoczeniem. Była wokalistka zespołu „Varius Manx” w sumie do końca roku wystąpi na 30 koncertach. Tak duża aktywność zawodowa przełoży się na jej budżet. 47-latka zarobi aż 980 tys. złotych.

Oczywiście nie można pominąć Maryli Rodowicz. Legenda polskiej piosenki żyje głównie z występów. Zatem nie powinno szokować, że do końca roku gwiazda da ich jeszcze 12. Za te kilkanaście występów 76-latka zainkasuje całkiem pokaźną sumkę w wysokości 540 tys. złotych.

Dziennikarze wspomnianego tabloidu donieśli także, że sporo zyskają również inni polscy artyści. Przykładowo: Kasia Kowalska i Patrycja Markowska zarobią po 455 tys. złotych każda, Cleo – 420 tys. zł, a Julia Wieniawa 150 tys. zł.

Jak widać, piosenkarki w naszym kraju nie muszą obawiać się systematycznie rosnącej inflacji. Co ciekawe niektóre gwiazdy zamierzają wystąpić także podczas sylwestrowych koncertów, co będzie dodatkową szansą na zdobycie wcale niemałych pieniędzy.

źródło: o2.pl

Zobacz również: