Zełenski

Ukraina przygotowała dla Polaków wyjątkowy prezent. Jak tłumaczy ukraiński ambasador to wyraz wdzięczności wobec Polski, która okazała ogromne wsparcie Ukraińcom. 

Rusza emisja specjalnego spotu w telewizjach w Polsce i Ukrainie

Już od 11 listopada w polskiej i ukraińskiej telewizji pojawi się specjalny spot „Dziękuję Ci, Polsko!”. Oczywiście data emisji nie jest przypadkowa. To właśnie dziś w Polsce obchodzimy Święto Niepodległości.

Na temat pomysłu stworzenia spotu głos zabrał ambasador Ukrainy. „Na znak naszej szczerej wdzięczności za wsparcie, jakiego nam udzielacie, przygotowaliśmy spot, który pokazuje, co przeżywają Ukraińcy od wybuchu wojny” – przyznał Wasyl Zwarycz.

Jednocześnie ambasador Ukrainy złożył Polakom życzenia z okazji Święta Niepodległości. Poza tym Zwarycz kolejny raz podziękował za wsparcie, jakiego obywatele Polski udzielili jego rodakom od początku rosyjskiego ataku na ich kraj.

„To właśnie Polska, nie wahając się, zaczęła nam pomagać, otworzyła przed nami swoje granice, domy, serca. Bardzo dziękujemy wam za to, że przyjęliście tylu Ukraińców i pomagacie nam z odruchu serca. To buduje mocny fundament dla przyszłych relacji między naszymi zaprzyjaźnionymi krajami” – oświadczył Ukrainiec. „Dajecie nam wiarę w ludzkość i pokazujecie całemu światu, co to znaczy być solidarnym z tymi, którzy potrzebują solidarności” – dodał.

Przejdźmy jednak do samego spotu. Otóż stworzony przez ukraińskiego reżysera nagranie pokazuje historię ukraińskiej rodziny, która po wybuchu wojny uciekła do Polski. W naszym kraju udało jej się znaleźć schronienie.

Ambasador Zwarycz zwrócił uwagę, iż podobnych rodzin, które po 24 lutego zamieszkały w Polsce, jest znacznie więcej. „Polska stała się dla nich drugą ojczyzną, a Polacy okazali się przyjaciółmi, którzy sprawdzili się w biedzie” – podkreślił Ukrainiec.

Przedstawiciel ukraińskich władz zaznaczył, że data emisji spotu nie jest przypadkowa. Mężczyzna wyjaśnił, że twórcom zależało na tym, aby cały pomysł zyskał jak największy rozglos. „Tak, aby wątek naszej wdzięczności był nagłośniony, ponieważ cały naród ukraiński wam dziękuje” – wyznał ambasador Ukrainy.

Wasyl Zwarycz zapewnił, że Ukraina świętuje 11 listopada razem z Polską. „Ukraina broni dzisiaj swojej niepodległości i wolności płacąc za to bardzo wysoką cenę, bo Ukraińcy oddają za nie swoje życie. Ważne, że w tej walce nie jesteśmy sami” – zaznaczył.

źródło: Wirtualna Polska

Zobacz również: