Zbigniew Ziobro

Solidarna Polska skierowała do Sejmu nową ustawę. Firmowane przez Zbigniewa Ziobrę przepisy mają na celu obronę wartości chrześcijańskich i osób je wyznających. Oto jakie zmiany planuje w tym temacie część koalicji.

Zbigniew Ziobro mówi o wolności

Członkowie Solidarnej Polski przygotowali ustawę, która aktualnie czeka na pierwsze czytanie w Sejmie. Pomysłodawcy nowych przepisów chcą, by karze podlegał ten, „kto publicznie znieważa przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych”.

„Dlaczego krzyż, który stoi przy drodze, jest gorzej chroniony, niż ławka? W przypadku krzyża sam wandalizm nie wystarczy. Dziś nawet znajdą się takie sądy, które stwierdzą, że wizerunek Matki Bożej w kolorach LGBT, który będzie rozwieszany po śmietnikach, nie jest kwestią jednoznaczną, w związku z uniewinniają sprawców, bo nie wszystkich w społeczeństwie obraża taki wizerunek Matki Bożej” – stwierdził poseł Marcin Warchoł.

„Trzeba postawić tamę w dyskryminacji i obśmiewaniu wartości najważniejszych dla chrześcijan. Jeżeli doszło do zniszczenia synagogi, to cały świat podnosi wtedy larum. I bardzo dobrze. Ale dlaczego tej ochrony pozbawiani są chrześcijanie. Stąd ten projekt” – wyjaśnił współpracownik Ziobry.

Na temat nowej ustawy głos zabrał również lider partii. „Każdy, kto jest za wolnością, powinien popierać te zmiany, które chcemy wprowadzić do porządku publicznego. Problem polega na tym, że żeby korzystać z tej wolności, to państwo musi dawać do tego warunki. Każda taka osoba musi mieć poczucie bezpieczeństwa i swobody” – przyznał Zbigniew Ziobro.

„Trzeba zadać sobie pytanie, jak na ten problem reagować, jak reagować na przejawy agresji wobec osób wierzących, korzystających np. z obiektów kultu bożego? Potrzebna jest interwencja państwa. Dotyczy to nie tylko chrześcijaństwa, ale też wyznawców innej wiary. Mamy też do czynienia z czynnej, fizycznej napaści na przykład na księży” – dodał Minister Sprawiedliwości.

Na koniec warto wspomnieć, iż roboczy tytuł ustawy brzmi „W obronie chrześcijan”. W myśl nowych zapisów zmianie ulegną art. 195 i 196 Kodeksu karnego.

źródło: Onet

Zobacz również: