atak

Być może 11 listopada w tym roku będzie wyglądał nieco inaczej niż w poprzednich latach. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zamierza wprowadzić nowy zakaz. Oto szczegóły planów MSWiA.

MSWiA planuje zmiany na 11 listopada w trzech polskich miastach

Resort spraw wewnętrznych i administracji opracował projekt dotyczący zakazu noszenia broni w dniu 11 listopada. MSWiA chce, aby nowe przepisy dotyczyły także rozładowanej broni. Warto dodać, że rozwiązanie planowane przez ministerstwo Mariusza Kamińskiego, miałoby obowiązywać na terenie trzech dużych miast. Chodzi o Warszawę, Kraków i Wrocław.

Informacja na temat nowych przepisów pojawiła się na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. W stosownym komunikacie MSWiA wyjaśniło, że celem zakazu na 11 listopada ma być „zapewnienie bezpieczeństwa publicznego”.

„Ze względu na charakter tych przedsięwzięć oraz przewidywaną kilkusettysięczną liczbę uczestników, a także sytuację międzynarodową, istnieje konieczność zapewnienia wzmożonego rygoru bezpieczeństwa i porządku publicznego” – przeczytamy w oświadczeniu opublikowanym przez resort.

Czy rzeczywiście Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji uda się wprowadzić nowe regulacje prawne na czas? Rzeczywiście rozporządzenie będzie obowiązywało 11 listopada? Okazuje się, że wcale nie jest to takie pewne.

Marsz Niepodległości przejdzie ulicami Warszawy

Warto odnotować, że w tym roku ulicami stolicy kolejny raz przejdzie marsz z okazji 11 listopada. Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia „Marsz Niepodległości” potwierdził tę informację. Mężczyzna zapowiedział, że przemarsz rozpocznie się o godzinie 14:00 z Ronda Dmowskiego. Tegoroczne hasło tego wydarzenia brzmi: „Silny Naród – Wielka Polska”.

„W dzisiejszych czasach ogromnego zagrożenia Europy rosyjskim imperializmem, zmianami geopolitycznymi uważamy, że państwo polskie, ojczyzna, musi postawić opór temu złu, które szerzy się na świecie i prezentować silną postawę. Tę postawę może prezentować tylko silny naród” – wyjaśnił Robert Bąkiewicz.

„Naród silny duchem, silny wolą przetrwania, silny moralnością i etyką, którą pokazuje przykład innym narodom. Przez silny polski naród inne narody, inne państwa w Europie mogą być również wspaniałe, silne i mogą odbudowywać utraconą po części cywilizację łacińską” – dodał prezes Stowarzyszenia „Marsz Niepodległości”.

źródło: Wirtualna Polska

Zobacz również: