Donald Tusk
Foto: YouTube

Lider Platformy Obywatelskiej nie gryzł się w język. Donald Tusk w mocnych słowach skomentował postawę rządzących. Przede wszystkim odniósł się do kontrowersyjnych słów wypowiedzianych przez Jarosława Kaczyńskiego.

Donald Tusk uważa, że polski rząd „miażdży” kobiety w naszym kraju

Słowa prezesa PiS „o dawaniu w szyję” odbiły się szerokim echem w przestrzeni publicznej. „Jeżeli się utrzyma taki stan, że do 25. roku życia dziewczęta, młode kobiety, piją tyle samo, co ich rówieśnicy, to dzieci nie będzie” – powiedział w minioną sobotę Kaczyński. Skomentowali je nawet ludzie ze świata show biznesu, którzy na co dzień nie mają zbyt wiele wspólnego z polityką.

Oczywiście do wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego odniósł się jego główny oponent Donald Tusk. Lider Platformy Obywatelskiej porównał partię rządzącą, w tym jej prezesa, do wysokich rangą muzułmańskich uczonych.

„Dzisiaj polskie kobiety czują się miażdżone tą machiną państwową prowadzoną przez ludzi, którzy mi coraz bardziej przypominają tych ajatollahów i mułów w Iranie. Tak myślę, że Kaczyńskiemu byłoby do twarzy w turbanie. Widzę ich – Suski, Czarnek. Dokładnie te same postaci, co na ulicach w Iranie, gdy tam kobiety zaczęły walczyć o swoje podstawowe prawa. Ale to środek Europy, 2022 rok, na Boga” – stwierdził były premier.

Donald Tusk podkreślił, iż jego zdaniem „mamy dzisiaj u władzy partię mężczyzn, którzy nienawidzą kobiet, a być może partię mężczyzn, którzy się przede wszystkim kobiet boją”. Polityk opozycji zwrócił uwagę na to, iż partia rządząca w skandaliczny sposób odnosi się do polskich kobiet.

„Od kilkudziesięciu godzin o niczym innym w Polsce się nie mówi, tylko o kobietach, a właściwie o tym, jak władza traktuje Polki. Byliśmy świadkami czegoś tak niesłychanego, że śmiech mógłby się wydawać jedyną sensowną reakcją” – zaznaczył Donald Tusk.

Zgadzacie się z były przewodniczącym Rady Europejskiej? Rzeczywiście PiS z Jarosławem Kaczyńskim na czele w karygodny sposób traktuje obywatelki naszego kraju?

źródło: Polsat News

Zobacz również: